Do Znojma míří Kanaďan Danton, bývalý trestanec i zachránce života

Sport
15. 12. 2011 19:09
Mike Danton.
Mike Danton.

Hokejisty Znojma posílí v rakouské lize EBEL jednatřicetiletý kanadský útočník Mike Danton, který působil v NHL, ale odseděl si i pět let ve vězení. S Orly uzavřel smlouvu do konce sezony.

Danton v NHL odehrál v sezoně 2002/03 sedmnáct zápasů za New Jersey, a protože v nich nasbíral pouze dva body, skončil zpět na farmě. V ročníku 2003/2004 si jej vyhlédl další americký klub a útočník se stal hráčem St. Louis Blues, kde odehrál kompletní sezonu včetně play off a připsal si osm branek a pět asistencí.

Od roku 2004 ale strávil pět let za mřížemi, neboť byl odsouzen za pokus o vraždu svého agenta. Po propuštění se objevil v univerzitním týmu St. Mary v Kanadě a v polovině letošního roku působil ve švédském IFK Ore, kde díky absolvovaným kurzům první pomoci ve vězení zachránil život spoluhráči.

Znojmo je po 27 odehraných zápasech v tabulce EBEL na předposledním 10. místě.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ