Drtivý start Pardubic srazil Třinec. <span>Vítkovice vítězné</span>

21. 3. 2010 20:45
Rostislav Špirko střílí Třinci třetí gól.
Rostislav Špirko střílí Třinci třetí gól.

Rostislav Špirko střílí Třinci třetí gól.Hokejisty Pardubic dělí od postupu do semifinále hokejového play-off jediné vítězství. Vedení 3:1 na zápasy si zajistili výhrou na ledě Třince 5:0. Východočechy nastartoval gólově úspěšný úvod utkání, na který nedokázali Oceláři odpovědět. Po výhře 4:1 nad Spartou srovnaly stav série na 2:2 Vítkovice.

Pardubická lavina v první třetině doslova zavalila třineckou výpravu. V osmé minutě se po obranné minele Cartelliho dostal ke kotouči Sýkora, přihrál Zohornovi a ten už jen zvedl ruce nad hlavu na oslavu gólu.

Neuběhla ani minuta a gólman Třince Duba hledal puk v brance podruhé. Po fotbalové přihrávce Starého poslal Pardubice do dvoubrankového vedení Jan Kolář I. Dva slepené údery donutily Dubu opustit klec domácích a jeho místo zaujal Hamerlík. Ani on ale nezůstal pardubické smrště ušetřen.

Třinecké zatmění proměnil v černočernou tmu Špirko, který zakončil po dalších patnácti vteřinách únik po levém křídle třetím gólem Východočechů a Třinec si okamžitě vyžádal oddechový čas. Na hře Třince ale k žádným výrazným pozitivním změnám nedošlo. Pardubice pohodlně kontrolovaly vedení, Semanovu šanci na snížení překazil v závěru třetiny Hašek.

Počtvrté rozsvítil červené světlo za třineckou brankou Cetkovský, který přesně tečoval nahození Kočího. Za stavu 4:0 dostaly vzápětí Pardubice 106 vteřin výhodu přesilové hry pět na tři. Oceláři se ale s nasazením všech sil ubránili.

Když už se zdálo, že utkání dopěje za jasného stavu k poklidnému konci, vrhli se na sebe Cetkovský s Malcem. Oba hráči shodili rukavice a odstartovali pěstní souboj, který ale po několika vteřinách po pádu obou aktérů na led rozhodčí ukončili.

Krátká šarvátka pouze rozproudila emoce na ledě a frustrovaný Třinec vyprovokoval v závěru hromadnou rvačku, jejímž nejdelším dějstvím byl souboj třineckého Baleje s pardubickým Kousalem. Spolu se závěrečným zvukem sirény pak dovršil pardubické vítězství gólem na 5:0 Píša.

Sparťan Ručinský (vlevo) v souboji s vítkovickým Sičákem.Vítkovice srovnaly sérii

Za nerozhodného stavu 2:2 se vrací do Ostravy série mezi Vítkovicemi a Spartou. Po jasné sobotní výhře Pražanů 5:2 patřilo nedělní utkání Ostravanům.

Důležitý první gól zápasu vstřelil v polovině první třetiny vítkovický Hruška, který zůstal před Přikrylem naprosto nehlídaný. Rozhodující okamžiky přinesl úvod druhého dějství. Nejprve se po úniku dva na jednoho trefil Klimek a následně poslal do tříbrankového vedení domácí v přesilové hře Kvapil.

Za tři minuty už to bylo po trefě Barinky 4:0 a Vítkovice měly utkání pod kontrolou. Čestný střelecký úspěch Sparty zaznamenal v polovině druhé třetiny Langhammer. Závěrečné jiskření na ledě, které vyústilo ve vyloučení sparťanů Hromase a Podlešáka, už na konečném stavu 4:1 ve prospěch Vítkovic nic nezměnilo.

Foto: ČTK

Další čtení

Papež svatořečil bývalého satanistického kněze. A dal svaté Venezuele

Zahraničí
19. 10. 2025
Pařížský Louvre

Zloději vykradli muzeum Louvre. Odnesli si šperky. Škoda nedozírná

Zahraničí
19. 10. 2025

Protesty proti Trumpovi zaplnily ulice měst po celých Spojených státech

Zahraničí
19. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ