Hlaváč sezonu <span>ve Spartě nezahájí</span>. Útočník Hlinka ano

17. 8. 2009 21:45
Jan Hlaváč nezačne sezonu v pražské Spartě.
Jan Hlaváč nezačne sezonu v pražské Spartě.
Jan Hlaváč nezačne sezonu v pražské Spartě.Pouze Jaroslav Hlinka a nikoliv i Jan Hlaváč, jak se původně zdálo, zahájí nadcházející extraligovou sezonou v dresu hokejové Sparty. Pražský klub se totiž nakonec dohodl na spolupráci pouze s jedním z dvojice útočníků, kteří jsou jinak smluvně vázaní ve švédském Linköpingu. Kvůli tamním daňovým zákonům se ale na sever Evropy přesunou až koncem října.

"Minulý týden jsme podepsali s Linköpingem smlouvu na transfer Jaroslava Hlinky, který tak za nás bude nastupovat do 25. října. Byli jsme samozřejmě i v jednání o uvolnění Jana Hlaváče, s přihlédnutím k ekonomické stránce celé transakce ale dohoda nakonec nebyla uskutečněna," uvedl generální manažer Sparty Petr Bříza na klubovém webu.

Neangažování Hlaváče podle jeho slov nesouvisí s ekonomickými požadavky hráče, ale s pojištěním jeho švédského kontraktu a podmínkami jeho uvolnění ze strany Linkopingu. "Roli sehrál také fakt, že jsme se dohodli na celoroční smlouvě s Tomášem Netíkem. Tím se zaplnil počet útočníků v našem kádru a my potřebujeme dlouhodobě dát větší prostor dalším hráčům mladší generace," řekl Bříza.

Sparta zároveň zveřejnila informaci, že roční smlouvu s klubem podepsal obránce Petr Macholda, jenž byl v minulých týdnech v pražském týmu na zkoušku. "Během zkoušky nás přesvědčil o svých kvalitách a po poradě s trenéry jsme se rozhodli jej angažovat," uvedl Bříza na adresu sedmadvacetiletého hráče, jenž v minulých sezonách působil v Německu. Odchovanec litvínovského hokeje však například v roce 2004 pomohl Zlínu k extraligovému titulu.


Foto: ČTK
Autor: ČTK

Další čtení

Nelegální migrace do Španělska meziročně klesla o více než 40 procent

Zahraničí
3. 1. 2026

FBI zmařil v USA plánovaný silvestrovský útok noži inspirovaný IS, uvedly úřady

Zahraničí
2. 1. 2026

Elektronika by letos kvůli vyšším cenám pamětí RAM mohla zdražit

Ekonomika
3. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV