Hořava začal ve Spartě vítězně, v Praze to odnesla Plzeň

29. 10. 2010 21:04
Brankář Slavie Miroslav Kopřiva (vpravo) dostal v Budějovicích 5 gólů.
Brankář Slavie Miroslav Kopřiva (vpravo) dostal v Budějovicích 5 gólů.

Hokejisté Sparty začali dobře pod nově složenou trenérskou dvojicí Hořava - Rulík. V 16. kole extraligy to třemi góly inkasovanými a žádným vstřeleným pocítila Plzeň. Do čela tabulky se vyhouply Budějovice výhrou nad Slavií, zatímco dosud vedoucí Vítkovice prohrály v Liberci.

První a zároveň vítězný gól zápasu v zápase Sparty s Plzní vstřelil obránce Brian Salcido. Svou střelu zápěstím chytře schoval za obránce a překonal brankáře Mazance. Dvěma dalšími brankami se blýskl útočník Hromas. Brankář Pöpperle si po úterní předehrávce v Mladé Boleslavi (2:0) připsal druhý zápas s čistým kontem za sebou.

Hokejová extraliga - 16. kolo:

Sparta - Plzeň 1929 3:0 (1:0, 1:0, 1:0). Branky a nahrávky: 9. Salcido, 39. Hromas (Pacovský, Jan Hanzlík), 49. Hromas (Pacovský). Rozhodčí: Minář, Hodek - Kostka, Bláha. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 6340.

 

Č. Budějovice - Slavia 5:1 (1:1, 2:0, 2:0). Branky a nahrávky: 10. Langhammer (M. Tůma, Gulaš), 36. Červený (Mertl, Podlešák), 38. Šimánek (Mikeska, Pletka), 41. Šimánek (Mikeska, Pletka), 46. Martynek (Kašpařík, R. Pšurný) - 2. V. Růžička (Jaškin). Rozhodčí: Hribik, Lacina - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 8:6, navíc Kopřiva (Slavia) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6421 (vyprodáno).

 

Zlín - Kladno 8:0 (4:0, 2:0, 2:0). Branky a nahrávky: 5. T. Sýkora (Galvas, Hamrlík), 9. Hamrlík (Köhler, Leška), 11. Balaštík z trestného střílení, 17. Grof (I. Rachůnek, Důras), 23. I. Rachůnek (Důras), 35. I. Rachůnek, 43. Sivák (Kubiš), 57. T. Sýkora (Grof, I. Rachůnek). Rozhodčí: Müllner (SR), Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 7:5. Využití: 4:0. Diváci: 4601.

 

Litvínov - Brno 5:3 (1:1, 2:2, 2:0). Branky a nahrávky: 1. Černý (V. Hübl), 27. Jánský (Černošek), 32. Lukeš (V. Hübl), 52. V. Hübl (Jánský), 60. Lukeš - 5. Stehlík (Brabenec, Hubáček), 32. Huml (Veselý), 39. Erat. Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:9, navíc Skuhrovec - Pospíšil oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5154.

 

Karlovy Vary - Pardubice 2:3 (1:1, 0:2, 1:0). Branky a nahrávky: 9. Dej (D. Hruška), 52. Nosek (Skuhravý) - 15. Rákos (Radil), 25. Špirko (Somík, Jillson), 37. Somík (Špirko, Pineault). Rozhodčí: Hradil, Polák - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 4405.

 

Třinec - Mladá Boleslav 4:0 (1:0, 2:0, 1:0). Branky a nahrávky: 19. M. Růžička (Orsava), 22. Polanský (Polák, Varaďa), 35. Bonk (Varaďa), 54. Bonk (Hudec, Lojek). Rozhodčí: Husička, Mikula - Bryška, Novák. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:0. Diváci: 2748.

Hokejisté Českých Budějovic zvítězili v 16. kole extraligy nad pražskou Slavií 5:1 a dostali se do čela tabulky o bod před Vítkovice s Třincem. Domácí tak vyhráli doma sedmý z osmi domácích zápasů v sezoně.

Slavia si před nedělním derby se Spartou připsala pátou porážku z posledních šesti zápasů a získala za tu dobu jen dva body. Pražané sice po dvouzápasovém střeleckém půstu vstřelili gól hned ve druhé minutě díky Vladimíru Růžičkovi, ale zbytek zápasu ovládli Jihočeši.

Pokračuje černá série hokejistů Mladé Boleslavi. I s novým koučem Milošem Holaněm, který vystřídal Jana Tlačila, podlehli v Třinci 0:4 a už 270 minut čekají na vstřelený gól. Třinec si po výprasku v Pardubicích spravil chuť, dva góly zaznamenal Radek Bonk. Brankář Peter Hamerlík lehce přišel k první vychytané nule v sezoně.

Zlín deklasoval v 16. kole extraligy poslední Kladno 8:0 a vyrovnal rekordní výhru této sezony. Tu si připsal také Zlín 3. října v sedmém kole, kdy porazil doma Litvínov 10:2. Berani rozhodli už v první třetině, kterou vyhráli 4:0. Brankář Tomáš Duba vychytal druhé čisté konto za sebou. Kladno stále ztrácí na chvostu tabulky šest bodů.

Hokejisté Litvínova porazili Brno 5:3 a naplno bodovali v osmém z devíti domácích zápasů v této sezoně. Vítěznou branku vstřelil v 52. minutě v přesilové hře Viktor Hübl a v závěru pojistil výsledek při power play svou druhou brankou v utkání František Lukeš.

Pardubice zvítězily na ledě Karlových Varů 3:2 a radovaly se tak z úspěchu ve vzájemném zápase s Energií po dvou letech. Od domácího vítězství v říjnu 2008 dokázal úřadující šampion do dneška vybojovat při pěti porážkách v duelech s mistrem z roku 2009 jen čtyři body v nastavení.

Autor: - red -, ČTK Foto: ČTK

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ