Kometa má problém. Do konce roku bez Tona

5. 10. 2015 09:38
Hokejisté Komety Brno budou minimálně do konce roku opět postrádat útočníka Petra Tona, kterému se obnovilo zranění ruky a musí na další operaci.
Hokejisté Komety Brno budou minimálně do konce roku opět postrádat útočníka Petra Tona, kterému se obnovilo zranění ruky a musí na další operaci.

Hokejisté Komety Brno budou minimálně do konce roku opět postrádat útočníka Petra Tona, kterému se obnovilo zranění ruky a musí na další operaci. Jednačtyřicetiletý kanonýr v letošním ročníku extraligy nastoupil po dvouměsíční pauze jen k utkání proti Olomouci 25. září.

V nejstarším útoku soutěže společně s osmatřicetiletým Petrem Tenkrátem a o rok mladším Leošem Čermákem odehrál pouze první třetinu, po níž odstoupil.

"Musí podstoupit znovu operaci. Léčba si vyžádá minimálně dva až tři měsíce. Do konce roku určitě hrát nebude," řekl dnes novinářům kouč hokejistů Brna Alois Hadamczik. Ton se zranil hned ve druhém přípravném utkání začátkem srpna v Třebíči, kdy si vážně poškodil svaly.

V loňském ročníku základní části extraligy byl Ton nejproduktivnějším hráčem Komety. V 51 zápasech si někdejší dlouholetá opora pražské Sparty připsala 42 bodů za 22 branek a 20 asistencí.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Výrobce autosedadel Adient ukončil výrobu na Českolipsku, závody jsou na prodej

Ekonomika
27. 12. 2025

Thajsko a Kambodža podepsali novou dohodu o příměří

Zahraničí
27. 12. 2025

V Kyjevě se ráno ozvala série výbuchů, uvedly místní úřady

Zahraničí
27. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV