Kometa nechce měnit kádr. Většina hráčů už je podepsána

13. 4. 2015 19:06
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Vedení hokejové Komety Brno prodloužilo smlouvy s kapitánem týmu útočníkem Leošem Čermákem, obráncem Tomášem Malcem a brankářem Martinem Falterem.

"Chceme udržet stávající kádr, který máme z osmdesáti procent už pod smlouvami. Stavíme na dlouhodobé koncepci," uvedl majitel klubu Libor Zábranský na webu Komety.

Za důležitý krok považuje prodloužení kontraktu s Čermákem. Sedmatřicetiletý odchovanec Třebíče odehrál po návratu z KHL v Brně čtyři vydařené sezony a výrazně se podílel na zisku dvou stříbrných a jedné bronzové medaile.

U třetího týmu extraligy skončil trenér Vladimír Kýhos, s kterým vedení klubu smlouvu neprodlouží. "Rozhodli jsme se jít jinou cestou. O jeho nástupci jsme zatím nerozhodli. Máme několik zájemců i dostatek času na řešení situace," řekl Zábranský. Asistenti trenéra Martin Pešout a Karel Beran v klubu zůstávají.

Do Brna se vrací z hostování ve Vítkovicích obránce Ondřej Dlapa. O služby útočníka Tomáše Svobody, který rovněž hostoval v ostravském celku, Kometa po vypršení smlouvy zájem nemá.

Autor: ČTK Foto: ČTK/Zavoral Libor

Další čtení

Přes milion domácností v Kyjevě a okolí má po ruských útocích opět elektřinu

Zahraničí
28. 12. 2025

Jízda historických vozů připomněla 84.výročí seskoku parašutistů do protektorátu

Domácí
28. 12. 2025

Silný vítr zastavil oba úseky kabinové lanovky na Sněžku, na vrcholu minus deset

Domácí
28. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV