Kometa posiluje. Brňané získali ze zámoří gólmana Langhamera

9. 12. 2017 09:49

Do hokejové Komety Brno míří brankář Marek Langhamer, který v této sezoně nastoupil za Arizonu v jednom utkání NHL. Podle korespondenta serveru nhl.com Craiga Morgana potvrdil přesun českého gólmana do týmu extraligového mistra generální manažer Coyotes John Chayka.

Langhamer se tento týden po uzdravení Fina Anttiho Raanty vrátil na farmu do Tucsonu. Třiadvacetiletý rodák z Moravské Třebové si během téměř dvoutýdenního pobytu v prvním týmu Coyotes připsal si druhý start v kariéře v NHL.

Do branky Arizony se dostal 25. listopadu v polovině utkání proti Vegas (2:4) za stavu 0:3 místo Scotta Wedgewooda a z deseti pokusů neinkasoval. V minulé sezoně debutoval v NHL v duelu proti Anaheimu, když nahradil v 45. minutě za stavu 3:1 otřesenou tehdejší jedničku Mikea Smithe a sedmi zákroky pomohl udržet výhru 3:2.

Na farmě v tomto ročníku AHL odchytal za Tucson jen tři zápasy s průměrem 1,59 obdržené branky a úspěšností zákroků 94,7 procenta. V roce 2011 figuroval Langhamer na soupisce Pardubic, ale v extralize dosud nenastoupil.

Brankářskou jedničkou Komety je Slovák Marek Čiliak, který odchytal 23 zápasů s průměrem 2,22 inkasované branky a úspěšností 91,72 procenta. Šestkrát v této sezoně za Kometu nastoupil Karel Vejmelka.

Autor: ČTK Foto: ČTK , AP/Rick Scuteri

Další čtení

Pandur - ilustrační foto

Hlavouni české armády se sejdou k plánům na příští rok. Přijde i prezident

Domácí
25. 11. 2025

Sníh opět komplikuje dopravu v Česku, problémy jsou ráno hlavně na Vysočině

Domácí
25. 11. 2025
Letitia Jamesová

Soud zamítl žaloby proti bývalému šéfovi FBI Comeymu a prokurátorce Jamesové

Zahraničí
25. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV