Maxwell zůstává v Česku. Po vyhazovu míří do Boleslavi

2. 1. 2017 18:03
Brandon Maxwell
Brandon Maxwell

Hokejový brankář Brandon Maxwell, kterého před dvěma týdny uvolnily ze svých služeb Pardubice, bude v kariéře pokračovat v Mladé Boleslavi. Středočeský klub na svém webu oznámil, že se s pětadvacetiletým americkým gólmanem s kanadským pasem dohodl na spolupráci minimálně do konce sezony.

Maxwell v této sezoně odchytal za Pardubice 15 utkání, ve kterých si připsal čtyři výhry. V průměru obdržel 2,67 branky na zápas a úspěšnost zákroků měl 91,72 procenta. Na konci listopadu jej Východočeši nejprve dočasně vyřadili z kádru a o měsíc později oznámili, že s ním už nepočítají.

Generální manažer a trenér Dynama Pavel Rohlík o Maxwellovi následně prohlásil, že není vítězným typem brankáře. První start v mladoboleslavském dresu by si gólman teoreticky mohl připsal v úterý, kdy Bruslařský klub přivítá právě Pardubice. Ve středočeském celku Maxwell, který v extralize chytal i za Vítkovice, doplní brankáře Jana Lukáše a Tomáše Halásze.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Stát vydal za první pololetí dluhopisy v nominální hodnotě 181,3 mld. Kč

Ekonomika
30. 6. 2025

Jakub Hrůša bude od podzimu 2028 novým šéfdirigentem České filharmonie

Kultura
30. 6. 2025

Léků na průjmová onemocnění je podle ministerstva zdravotnictví dostatek

Domácí
30. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ