Nový kouč <span>rozhárané Sparty:</span> Minulost s hráči řešit nechci

29. 10. 2009 17:30
Momentka z utkání hokejistů Sparty.
Momentka z utkání hokejistů Sparty.

Momentka z utkání hokejistů Sparty.Těžký úkol čeká na novou trenérskou dvojici hokejistů Sparty ve složení David Volek, Miloš Holaň. „Ale je to výzva, věřím si. Cítím, že to zvládnu," řekl Volek.

Favorit extraligy je i přes velká jména v sestavě po 20 odehraných kolech až devátý a vedle nepřesvědčivých výsledků neoslnil ani předvedenou hrou.

V zákulisí se navíc hovořilo o tom, že starší hráči nenašli společnou řeč s odvolaným trenérem Pavlem Hynkem.

Třiačtyřicetiletý Volek naposledy působil ve farmě Sparty v prvoligovém Berouně. Nyní přijal nabídku od klubu, k němuž neodmyslitelně patří; v jeho dresu v minulosti úspěšně hrával.

ČTĚTE TAKÉ: Kde udělala Sparta chybu: chronologie jejího pádu
                        Na Spartě došla trpělivost: vedení propustilo trenéry

Nad možností vést první tým Sparty Volek dlouho neváhal. "Dříve, když tu byly podobné takové možnosti a indicie, tak jsem si říkal, jestli bych to zvládl. S tou poslední nabídkou už jsem něco takového neřešil. Cítil jsem, že nastal čas, že to David Volek zvládne," prohlásil Volek.

David Volek, nový hlavní kouč hokejistů Sparty.Spartu v sezoně sledoval, co však bylo z jeho pohledu špatně, definovat nechtěl. "Neuslyšíte ode mě žádnou kritiku, co tady chybělo nebo co se tady dělo. Chodil jsem na Spartu jako divák a ne kritik. Začátky v Berouně navíc nebyly úplně nejlepší a já to chtěl zlepšit, tak jsem tomu propadl v Berouně a od dění ve Spartě jsem se tak trošku odpoutal."

Opatrný byl i v otázce cílů mužstva. "Určitě se od nás čeká kvalitní práce, že dokážeme týmu z té současné situace pomoct. Sparta patří do vyšších pater tabulky. Tohle mužstvo v play off musí být," prohlásil Volek.

Spolupráci s nejzkušenějšími hráči chce začít s čistým stolem.

"Nevím o tom, zda tu byly nějaké problémy. S hráči si určitě sedneme, ale určitě nebudeme probírat minulost. Negativ už bylo spoustu a jestli se z nějaké krize dostat, tak jedině pozitivním působením na hráče a mužstvo. Každý dobrý vztah je založený na dobré komunikaci, což se mi už osvědčilo," nastínil Volek své představy.

Sám přitom připustil, že býval uzavřenější. "Nebyl jsem zrovna komunikativní, ale tohle jsme změnil a vím, že bez toho nelze dělat práci s lidma. Chtít po nich něco a nemluvit, to nejde. Jestli David (Výborný) nebo Martin (Ručinský) budou něco mít na srdci, tak já se té komunikaci vůbec nebráním," avizoval Volek.

Foto: ČTK, sparta.cz

Autor: ČTK

Další čtení

Vltavská vodní elektrárna ve Štěchovicích po letní opravě najede na plný výkon

Ekonomika
12. 7. 2025

Asociace: Počet asistenčních zásahů kvůli hnízdům hmyzu se loni zdvojnásobil

Domácí
12. 7. 2025

Před 85 lety byla zřízena v rámci RAF první československá peruť

Zahraničí
12. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ