<span>Plzeň porazila Pardubice 3:1</span> a vynutila si sedmý zápas

13. 3. 2009 19:46
Hráči Plzně se radují z gólu do sítě Pardubic.
Hráči Plzně se radují z gólu do sítě Pardubic.
Hráči Plzně se radují z gólu do sítě Pardubic.

Hokejisté Plzně porazili v šestém zápase play-off čtvrtfinále Pardubice 3:1 a srovnali sérii na 3:3 na zápasy. Před vlastními fanoušky tak odvrátili bezprostřední hrozbu vyřazení a vynutili si rozhodující sedmý zápas.

Dvěma přesilovkovými góly se na odvrácení vyřazení podílel útočník Pavel Vostřák.

Plzeň nastoupila podle předpokladů s útočníkem Vlasákem, který ze středečního utkání odstoupil se zraněním zad. Stejně jako v předchozích dvou domácích zápasech posílil defenzivu Lasselsbergeru Jaroslav Nedvěd z Berouna. Do pardubické sestavy se vrátil po jednozápasové absenci kvůli střevním potížím střelec Starý.

Plzeň se na začátku zápasu ubránila dvojnásobné přesilovce a pak se převahy dvou hráčů v poli se dočkali na 17 vteřin i domácí, když šli pykat postupně Cetkovský a Tvrdík. A osm vteřin po návratu Cetkovského na ledě Plzeňští slavili vedení. Straka nahrál na pravý kruh pro vhazování Vostřákovi, který tvrdou ránou trefil levý horní roh pardubické branky.

Radek Matějovský z Plzně (vpravo) a Petr Koukal z Pardubic.Chábera byl po tvrdé ráně otřesený, ale pokračoval

Na začátku druhého dějství po individuálním průniku těsně minul levou tyč Lašákovy branky Kracík. To už nastupovali domácí bez beka Redlishe, jehož nahradil Pácal. Za vyrovnáním se tlačil po zařazení čtvrtého útoku Koudelka a přesnou mušku neměl v jasné šanci Rákos. V 27. minutě zůstal po Divíškově bombě ležet na ledě otřesený Chábera, hosté z dorážky jen těsně minuli. Domácí měli štěstí i o dvě minuty později, když útočník Kolář po rychlé kličce trefil tyč.

Vzápětí přišel druhý úder Plzně. Tomas vyhrál vhazování a Adamský pohotově prostřelil Lašáka mezi betony. Domácí pak navíc hráli dvakrát v početní výhodě. Při trestu Cetkovského Vlasák blafákem neuspěl, ale při Havířově pobytu na trestné lavici po Strakově přihrávce zvýšil na 3:0 Vostřák.

Sudí si u videorozhodčích ověřili, že byl gól regulérní, protože pardubický gólman chytil puk do lapačky, ale dostal se s ním za brankovou čáru. Navíc přitom posunul branku.

Závěrečná bitka po skončení utkání.Hromadná bitka na závěr

Zvýšit mohl na začátku závěrečného dějství Adamský, jemuž skočil pod nohy Lašák, a hosté hráli v oslabení. Snahu Pardubických o zkorigování stavu oddálila právě vyloučení, protože do 53. minuty hráli v oslabení celkem třikrát a jen jednou přesilovku. Pak sice neprostřelil Cháberu útočník Kolář, ale vzápětí už z mezikruží pokazil plzeňskému brankáři čisté konto Koukal.

Potom fauloval v šanci Pivka Nedvěd, ale Západočeši v oslabení odolali a náskok mohl v sólovém uniku pojistit Kubica. Třebaže nedal, Plzeň si výhru pohlídala, při střele Somíka ji ale zachránila tyč. S koncem zápasu se po tvrdém zákroku na Straku u mantinelu strhla na ledě hromadná bitka.

Bitva o postup do semifinále se odehraje pozítří v Pardubicích.

Foto: ČTK

Autor: ČTK , - pv -

Další čtení

Legendární javor Sycamore Gap Tree

Legendární strom hýbe Británií. Muže, co ho pokáceli, uznala porota vinnými

Zahraničí
9. 5. 2025
Jedno ze dvou půlročních mláďat levharta cejlonského se v ostravské zoo seznamuje s venkovním výběhem

Levhartí caparti v ostravské ZOO poprvé vyrazili do výběhu. A prý si to moc užívají

Domácí
9. 5. 2025
ilustrační foto

Papež vydělal muži z východních Čech půl milionu. Kurz byl třicet ku jedné

Domácí
9. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ