Extraliga
Po Plzni se proti odpočtu odvolala i Mladá Boleslav
03.12.2010 11:41 Aktualizováno 03.12. 14:24
Vedení hokejistů Mladé Boleslavi následovalo čtvrteční krok Plzně a odvolalo se proti rozhodnutí o odpočtu 22 bodů za chybně provedené registrace hráčů před touto sezonou extraligy.
"Z předpisů Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) jednoznačně vyplývá, které orgány jsou řídícími orgány jednotlivých hokejových soutěží. V návaznosti na to byla uzavřena smlouva mezi ČSLH a APK, kterou ČSLH pověřil APK řízením extraligy. Zmocnění být řídícím orgánem má tedy od ČSLH jednoznačně APK," řekl na dnešní tiskové konferenci právník mladoboleslavského klubu Jan Tůma.
Připomněl článek soutěžního a disciplinárního řádu, kde je definováno, co je řídícím orgánem, přičemž z definice podle něho jednoznačně vyplývá, že tímto řídícím orgánem nemůže být fyzická osoba.
Orgánem, který mohl trestat, je podle něho pouze valná hromada APK. "V případě, že by dala podnět k zahájení disciplinárního řízení, je potom dána působnost disciplinární komise APK, již si APK zřizuje. Podle stanov a organizačního řádu APK je ředitel APK pouze výkonným orgánem," vysvětlil Tůma.
Středočeši si proto myslí, že měla rozhodnout APK, případně disciplinární komise. "Pokud by některý z těchto orgánů vydal rozhodnutí, ředitel APK by ho realizoval. Odečetl by body, ale nikoliv sám o sobě, ale na základě rozhodnutí orgánu, který je k tomu oprávněn," doplnil Tůma. Připomněl zároveň, že stejně vidí situaci také druhý z trojice potrestaných týmů Plzeň. Ta rovněž podala odvolání, zatímco Kladno nikoliv.
Dalším důvodem odvolání je názor vedení Mladé Boleslavi, že Šulc případ posoudil v rozporu s platnými řády APK i ČSLH. "V návaznosti na to se domníváme, že udělený trest a závažnost provinění, kterého se BK Mladá Boleslav dopustila, není v souladu s řády, které upravují extraligu ledního hokeje a celkově činnost hokejového hnutí," řekl Tůma.
"V neposlední řadě jsme dovolání podali také proto, že v historii extraligy je řada případů, které jsou obdobné jako případ z tohoto ročníku, a v těchto případech nebyl nikdy udělen trest, který by spočíval v kontumaci výsledků nebo odebrání bodů klubu, který se provinil," dodal.
Pokud by Mladá Boleslav připustila neoprávněné starty, i tak je podle názoru klubu rozhodnutí nepřiměřeně přísné. "Neodpovídá charakteru toho provinění a tomu, co se ve skutečnosti stalo. Ředitel APK v rozhodnutí uvádí, že se pouze domnívá a je názoru, že se jedná o závažné provinění, ovšem bez jakéhokoliv dalšího zdůvodnění, o které by své tvrzení opřel," prohlásil Tůma.
Mladoboleslavští by rádi dosáhli toho, aby do celé věci vstoupil ČSLH. "Je podle nás jediným správným vykladačem předpisů. Domníváme se, že jsou předpisy vykládány svévolně a poškozují dobré jméno extraligy," řekl Tůma.
"Chceme se dobrat nějaké spravedlnosti a získat těch 22 bodů zpátky. Sezonu jsme rozehráli dobře, měli 31 bodů a byli někde na sedmém místě. Každý vidí, co se s mužstvem stalo po odebrání bodů. Hráli jsme čtyři zápasy a všechny prohráli," připomněl předseda představenstva Jan Plachý. "V hlavách hráčů není něco úplně v pořádku a nese se to napříč celým klubem. Aféra nás hrozně moc ovlivnila," dodal Plachý.
Diskuse
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.