Rozhodnuto. Do baráže o extraligu <span>jde Boleslav</span>

17. 3. 2009 19:55
Brankář Mladé Boleslavi Marek Schwarz inkasuje druhý gól.
Brankář Mladé Boleslavi Marek Schwarz inkasuje druhý gól.

Brankář Mladé Boleslavi Marek Schwarz inkasuje druhý gól.Hokejisté Mladé Boleslavi skončí v extralize poslední a čeká je baráž o účast v nejvyšší soutěži s vítězem finále první ligy mezi Ústím nad Labem a Kometou Brno. Středočeši prohráli v 10. kole skupiny o udržení doma s Českými Budějovicemi 1:2 a na předposlední Znojmo ztrácejí dvě kola před koncem sedm bodů. Orli vyhráli na ledě Kladna 3:2 v prodloužení.

10. kolo skupiny o udržení hokejové extraligy:
Mladá Boleslav - České Budějovice 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Nouza (J. Novák, R. Král) - 12. Huml (M. Hudec, Melichárek), 39. Gulaš (Šimánek, Melichárek). Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 2500.

Kladno - Znojmo 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Trončinský (Kalla), 43. Stieler - 23. Svoboda (Bičánek), 46. Rýgl (Vyrůbalík), 63. Svoboda (Bičánek). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Diváci: 1705.
Mountfield zdolal Mladou Boleslav v osmém vzájemném utkání teprve podruhé a definitivně unikl ještě teoretické hrozbě baráže.

V úvodu byli aktivnější hosté, ale domácí podržel gólman Schwarz. Vyznamenal se především ve čtvrté minutě, kdy po Bauerově chybné rozehrávce vyrazil střelu osamoceného Melichárka. Vzápětí se radovali z vedení Středočeši. Nouza využil toho, že měl Turek zakrytý výhled a nahození mladoboleslavského útočníka si našlo cestu do branky.

V přesilovce se pak domácí ubránili, Schwarz vykryl i Gulašovu střelu v přečíslení, ale ve 12. minutě už jel Mountfield ve třech proti jedinému bránícímu hráči a po Hudcově přihrávce zblízka vyrovnal Huml. Šance Vrbaty a Důrase domácím vedení nevrátily, hosté hrozili z rychlých brejků.

Rozhodl gól z konce druhé třetiny

Druhý gól v síti Boleslavi oslavují Gulaš (vpravo) a Melichárek.V úvodu druhé třetiny hráli domácí přesilovku po vyloučení Veselého, ale obránce Moravec zblízka minul branku. Na druhé straně se neprosadil v závaru Bílek, v přesilovce pak netrefil odkrytou branku Veselý. V oslabení unikl Sýkora, byl faulován Macháčkem, ale Mladoboleslavští se ve zkrácené početní převaze ani pak při Humlově trestu nedokázali dostat k výraznému ohrožení Turka.

V další dobré střelecké pozici nezamířil přesně českobudějovický talent Horák, marné snažení domácích o důležité body dokumentovala Nouzova střela do Turkovy vyrážečky. Naopak 76 vteřin před koncem druhé části vyjel zpoza branky Gulaš, vystřelil přes stínící hráče a Jihočeši dovršili obrat skóre.

Mladoboleslavští odolali v oslabení po faulu Handlovského ze závěru druhého dějství, ale pak se marně snažili vyrovnat. Zíb z dorážky netrefil branku, Bendovu ránu kryl Turek, změnu stavu nepřinesly ani dvě přesilovky domácích. Až v té druhé měl šanci Nouza, pak se po Důrasově střele nedostal k dorážce Klimenta. Ani závěrečný pokus o nápor a 51 vteřin trvající power play už extraligovému nováčkovi naději na odvrácení baráže nepřinesla.

Jedenácté kolo skupiny o udržení je na programu v pátek. Budějovice hrají ve Znojmě a Kladno přivítá Mladou Boleslav.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ