Slavia <span>zabrala se Znojmem</span> a stáhla náskok Budějovic

25. 1. 2008 22:37
Michal Vondrka a Josef Beránek (zády) se radují z druhého gólu Slavie.
Michal Vondrka a Josef Beránek (zády) se radují z druhého gólu Slavie.

Michal Vondrka a Josef Beránek (zády) se radují z druhého gólu Slavie.Hokejisté Slávie porazili v Sazka Aréně Znojmo a stáhli náskok Českých Budějovic na šest bodů. Jihočeši totiž ve šlágru 45. kola extraligy vyhráli v Liberci až po samostatných nájezdech. Liberec zůstal na třetím místě.

Hned třikrát v pátek došlo na samostatné nájezdy a ve všech případech se radovali hosté. Pouze České Budějovice však v nich měly stoprocentní úspěšnost. Libereckého brankáře Marka Pince překonali Jiří Šimánek, Viktor Hübl i Petr Sailer.

Hokejová extraliga - 45. kolo: 
Slavia - Znojmo 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. Bednář (Klepiš), 32. D. Hruška (Beránek), 38. Sloboda (Červenka), 40. Červenka (Klepiš), 54. Klepiš (Bednář), 60. Žižka (Beránek) - 6. Selingr (Dopita), 37. Jareš (Selingr), 57. R. Procházka (Bičánek). Rozhodčí: Pešina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:2. Diváci: 4118.

Vítkovice - Sparta 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 17. R. Hruška (Köhler), 29. Burger (Jurečka). Rozhodčí: Šindler - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 6893.

Lasselsberger - Karlovy Vary 2:3 po s.n. (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Vampola (Adamský), 6. Vlasák (Vampola) - 48. Hluchý (Prošek), 59. Grof (Řezníček), rozhodující nájezd Řezníček. Rozhodčí: Fraňo - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:1. Diváci: 7089.

Ústí n. L. - Kladno 3:4 po s.n. (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Špirko (V. Novák), 7. V. Novák (Špirko), 50. Hašek (Pazourek) - 39. Patera (Martin Procházka), 43. Tomajko (Nádašdi), 53. Patera (Kalla), rozhodující nájezd Kalla. Rozhodčí: Minář - Bryška, Chytil. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 4753.

Čtvrteční předehrávka:

Pardubice - Litvínov 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Kolář I (Somík) - 18. J. Černý (Benda), 21. Reichel (Jánský). Rozhodčí: Jeřábek - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:2. Diváci: 7824. 
Kladnu pomohli k dvěma bodům z ledu Ústí nad Labem Tomáš Horna a Jaroslav Kalla. V Plzni se prosadil pouze Josef Řezníček a Karlovy Vary tak na ledě Lasselsbergeru dokonaly obrat. Po první třetině totiž Energie prohrávala 0:2.

Pátou domácí výhru pod vedením nového trenéra Ernesta Bokroše si připsaly Vítkovice, které dokázaly porazit mistrovskou Spartu 2:0. První vítězství nad Spartou v sezoně vychytal domácím brankář Martin Prusek, který se díky několika výtečným zásahům stal hvězdou utkání a potřetí v sezoně udržel čisté konto.

Program 45. kola zahájili již ve čtvrtek hráči Pardubic a Litvínova. Poslední souboj mezi hokejisty Zlína a Třince se uskuteční až 8. února v průběhu reprezentační přestávky.

Foto: ČTK

Autor: ČTK , - pv -

Další čtení

Při nehodách v ČR zemřelo v prvním pololetí 181 lidí, meziročně o 23 méně

Domácí
30. 6. 2025
Glastonbury festival

Britové vyšetřují dvě kapely, co volaly po vraždění izraelských vojáků

Zahraničí
30. 6. 2025

Akcionáři ruské Sberbank schválili výplatu rekordní dividendy

Ekonomika
30. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ