Sparta přejela Mladou Boleslav, Zlín prohrál ve Vítkovicích

25. 11. 2011 20:05
Hokejisté Sparty oslavují gól v síti Mladé Boleslavi.
Hokejisté Sparty oslavují gól v síti Mladé Boleslavi.

Hokejisté Sparty zvítězili ve 24. extraligovém kole v Mladé Boleslavi 5:2. Pražané tak bodovali již poosmé za sebou a stáhli ztrátu na vedoucí Liberec na dva body. Dvanáctým gólem v sezoně k tomu přispěl i útočník Petr Ton.

Diváci se ani nestačili usadit a hosté se už radovali ze vstřelené branky. Po 22 vteřinách se nejlépe před gólmanem Hüblem zorientoval Broš a poslal hosty do rychlého vedení. Domácí se touto brankou ale nenechali rozhodit a hned se snažili o vyrovnání stavu. To se jim také podařilo a stačilo jim k tomu 32 vteřin jejich první přesilové hry. Po vyhraném buly se kotouč v obranném pásmu Sparty dostal k Bahenskému a ten přesnou střelou do levého horního rohu branky nedal Pöpperlemu šanci.

Radost z vyrovnání ovšem domácím trvala pouze pár vteřin, když se puk po lehkovážné hře Mladoboleslavských v okolí své branky dostal k Fosterovi a ten ho uklidil také do levého horního rohu, tentokrát ale za Hüblova záda. Boleslav to opět nepoložilo a snažila se vyrovnat. Několikrát k tomu neměla daleko, ale buď měli její hráči vychýlenou mušku, nebo jim v zakončení stál gólman Pražanů.

Boleslavský Jaroslav Koma (vlevo) v souboji s Miroslavem Formanem ze Sparty.Vražedné začátky

Jak vstoupila Sparta do úvodní třetiny, vstoupila stejně i do té druhé. Tentokrát potřebovala k zakončení 67 vteřin a do třetice to byl levý horní růžek branky, který při tomto gólu vymetl po perfektní přihrávce Tona útočník Tenkrát nechytatelnou bombou z mezikruží.

Domácí dál bojovali o dobrý výsledek, ale v druhé třetině jim ke vstřelení branky nepomohly ani dvě po sobě jdoucí početní výhody. Nejvíce musela mrzet neproměněná šance útočníka Mikulíka, jehož pokus z bezprostřední blízkosti vytěsnil mimo tři tyče efektně vyrážečkou hostující gólman. Sparta tak šla na druhou pauzu za dvougólového vedení.

Nebýt začátků třetin, hrála by Mladá Boleslav vyrovnanou partii nejen opticky, ale i výsledkově. Závěrečná třetina začala opět vstřelenou brankou Sparty, která na ní v tomto případě potřebovala 44 vteřin. U modré se do kotouče opřel obránce Milam a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. A opět se opakoval scénář z předchozího průběhu, kdy domácí tým marně dobýval branku hostů, kteří již v tuto chvíli hráli to, co potřebovali.

Úporná snaha domácího týmu ale nakonec slavila dílčí úspěch, když stačil svým důrazem v brankovišti necelé čtyři minuty před koncem vykřesat určitou naději útočník Stieler, jenž propasíroval kotouč za Pöpperleho záda. Domácí se tak nakonec mohli pokusit o další zkorigování výsledku minutu a půl dlouhou hrou bez gólmana, v které měli i šance, ale poslední slovo měl přesto útočník Ton, který sedm vteřin před koncem zpečetil do prázdné branky výhru Sparty.

Gólman Třince Peter Hamerlík právě inkasuje první gól.Plzeň i Vítkovice doma úspěly

V dalším zápase 24. kola Vítkovice porazily na domácím ledě Zlín 3:1 a přerušily tak sérii tří proher ve vzájemných utkáních. V urputném souboji rozhodl o vítězství Ostravanů svým dvanáctým gólem Jiří Burger, jemuž přesně v polovině utkání stačily jen čtyři sekundy k využití přesilové hry. Zlín si moc možností nevypracoval, v posledních pěti zápasech venku vstřelil pouze pět gólů.

Plzeň na svém kluzišti porazila Kladno 4:1, Kralovy Vary vyhrály nad Českými Budějovicemi 3:2 a Pardubice doma podlehly mistrovskému Třinci 2:4. 

24. kolo hokejové extraligy:

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. Bahenský (Vrbata), 57. Stieler (Demel) - 1. Broš, 6. Foster (Y. Treille), 22. Tenkrát (Ton, Jan Hanzlík), 41. Milam (Sersen, I. Rachůnek), 60. Ton. Rozhodčí: Homola, Smitka - Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 3080.

 

HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Walker (T. Káňa, Punčochář), 30. Burger (Malík), 37. J. Káňa (Burger, Šedivý) - 28. Linhart (Köhler, Holík). Rozhodčí: Minář, Popovič (SR) - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6, navíc Roman Vlach (Zlín) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 4646.

 

HC Plzeň 1929 - Rytíři Kladno 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Jiří Hanzlík (Kratěna, Vlasák), 24. Duda, 30. Vlasák (Martin Straka), 37. Kratěna (Pitule) - 15. Valský (Lukáč). Rozhodčí: Šindler, Pešina - Kostka, Bláha. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 4887.

 

HC Energie Karlovy Vary - HC Mountfield České Budějovice 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Gründling (Melenovský, Skladaný), 47. Dej (Pech, Zaťovič), 53. Skladaný (Zucker, Kupec) - 28. Červený (Sailer, Ptáček), 57. Mertl (Kuchejda. Rozhodčí: Fraňo, Turčan - Bejček, Charvát. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 2855.

 

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Oceláři Třinec 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 19. Radil (Zohorna, Benák), 56. Starý (Kolář I) - 3. Polanský (Cartelli), 3. McGregor (Rufer, Ostřížek), 38. Klimenta (Hrabal), 60. M. Hořava (Zíb). Rozhodčí: Blecha, Kalivoda - Barvíř, Bádal. Vyloučení: 3:6, navíc V. Kočí (Pardubice) 10 min. Bez využití. Diváci: 7685.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Stavbu obchvatu Přeštic o tři měsíce zpozdí výzkum archeologů

Domácí
12. 7. 2025

Vltavská vodní elektrárna ve Štěchovicích po letní opravě najede na plný výkon

Ekonomika
12. 7. 2025

Asociace: Počet asistenčních zásahů kvůli hnízdům hmyzu se loni zdvojnásobil

Domácí
12. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ