Straka může na dovolenou. Plzeň spasí <span>miliony z radnice</span>

25. 5. 2009 14:30
Útočník a šéf hokejistů Plzně Martin Straka.
Útočník a šéf hokejistů Plzně Martin Straka.

Útočník a šéf hokejistů Plzně Martin Straka.Hokejová Plzeň má jistotu účasti v další sezoně extraligy. Patnáctimilionovou mezeru v rozpočtu na příští ročník pomůže s definitivní jistotou zaplnit s posvěcením města Plzeňská teplárenská, kterou město stoprocentně vlastní.

Hrozba, že kvůli finanční tísni Západočeši nenastoupí do extraligové sezony 2009/2010, je tak zažehnána.

"Je to skutečně definitivní, částka 15 milionů je odsouhlasena radou a nyní již zbývá pouze jediné - 4. června se domluví, zda se bude jednat o půjčku, nebo v jaké formě těch 15 milionů dostaneme k dispozici," řekl jednatel a zároveň ředitel plzeňského klubu Jaromír Zavoral.

Zhluboka oddechnout si mohl útočník Martin Straka, který je na pozici generálního manažera zodpovědný za chod klubu. I proto přerušil dovolenou, aby pomohl nepříznivý stav věcí stabilizovat.

Hokejisty podpoří město, na které se klub obrátil s prosbou o pomoc. Společnost Plzeňská teplárenská přispěje částkou, která by podle vedení klubu měla stačit k zabezpečení jeho chodu.

"Moc se mi ulevilo. Myslím si, že fanoušci si tady hokej zaslouží, a jsem moc rád, že se nám podařilo jim toto přání splnit," řekl Straka klubovému webu.

Jenže nejpozději za rok může do podobných starostí zabřednout znovu. Město dalo najevo, že bere výpomoc jako výjimečnou a neměl by se z ní rozhodně stát zvyk.

Straka chystá šetření a vzhlíží k fanouškům

Jisté už nyní je, že v Plzni budou hokejisté šetřit. Straka se upíná i k loajalitě fanoušků.

"Chtěl bych je všechny poprosit a požádat, aby si zakoupili v co největším počtu permanentní vstupenky, protože i to je pro klub významná položka. Není třeba dělat žádné sbírky, stačí zakoupit vstupenky na utkání. Publikum je zde podle mého názoru nejlepší v extralize. Proto pevně věřím, že si lidé cestu na stadion najdou i v příštím roce. My se je pokusíme odměnit předváděnou hrou," přislíbila jedna z největších postav extraligy.

Foto: archiv

Autor: ČTK

Další čtení

Na veletrhu Schola Pragensis v Kongresovém centru Praha zasahovali 28. listopadu záchranáři kvůli tlačenici, při níž pět dětí utrpělo zranění. Tlačenice vznikla kvůli tomu, že návštěvníci museli procházet bezpečnostními rámy, které jsou letos na veletrhu poprvé. Na snímku jsou některé z předmětů, které ostraha na místě díky rámům zadržela.

Na veletrhu středních škol v Praze zasahovali kvůli tlačenici záchranáři

Domácí
28. 11. 2025

Strom, který zasadil u slovenského prezidenta Klaus, se skácel, píše tisk

Zahraničí
28. 11. 2025

Vánoční dárky od Lenova pod stromeček. Které vybrat?

Věda a technika
4. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV