Vítkovice mají poslední šanci něco udělat s finálovou sérií. Pokud by ztratily i třetí zápas, byly by jejich šance nulové. Aby se tak nestalo, musí však před dvojzápasem na vlastním ledě změnit skoro všechno.
Jediné, co můžou a musí ponechat, je fantasticky chytající Roman Málek v brance. Jinak ale musí přidat ve všem. V nasazení, v tlaku do branky, ve snaze eliminovat elitní útok soupeře... Prostě ve všem, jinak budou možná už v sobotu slavit v Třinci premiérový titul.
"Ve Vítkovicích ale budou zápasy o hodně těžší. Víme i z vlastní zkušenosti, že se tam těžko vyhrává, Vítkovice jsou na domácím hřišti sebevědomé a neskutečně úspěšné," tuší třinecký trenér Pavel Marek.
Na mysli má především velké kluziště, na které jsou hráči z Ostravy zvyklí. Pokud ale nepřidají na důrazu a pokud nepřestanou zbytečně faulovat, tak ani místní "letiště" rozjetý Třinec nezastaví.
Oceláři sice prohrávali v semifinále s pražskou Slavií 1:3 na zápasy, od té doby ale pětkrát vyhráli a ve všech zápasech byli na ledě naprosto dominantní. Nejednalo se o žádná šťastná vítězství, i když ve druhém finále rozhodl až gól 61 vteřin před koncem.
"Ale sebevědomí nám zůstalo, víra tam je. Doufáme, že doma budou naším šestým hráčem fanoušci. Ono se to tak sice říká, ale opravdu to tak funguje," prorokuje vítkovický kouč Mojmír Trličík.
V základní části doma Vítkovičtí svého regionálního soupeře dvakrát porazili a něco podobného by jistě uvítali i nyní, kdy potřebují před další případným stěhováním do Třince srovnat na 2:2. Cokoliv jiného pro ně bude znamenat problém, možná i konec.
Co musí podle Trličíka jeho svěřenci zlepšit, aby "problém" nenastal? "Naše přesilové hry a hru v obranném pásmu, kde nás Třinec zapojením obránců do ofenzivy dokáže přehrát. Tam je co zlepšovat. Musíme zjednodušit i zakončení, Třinec má přece jenom o něco větší drajv do brány."
Jednoduše řečeno - zlepšit musí opravdu všechno. Jestli se jim to podaří se ukáže v pátek a v sobotu ve vítkovické ČEZ Aréně, kde beznadějně vyprodané zápasy začínají vždy deset minut po šesté hodině večer.