Třinec si může proti Varům upevnit první místo

15. 1. 2019 05:30
Brankář Třince Šimon Hrubec chytá puk v zápase hokejové extraligy proti Vítkovicím.
Brankář Třince Šimon Hrubec chytá puk v zápase hokejové extraligy proti Vítkovicím.

Hokejisté Třince si v úterní dohrávce 29. extraligového kola proti Karlovým Varům mohou upevnit vedení v tabulce, které nyní drží jen díky lepšímu skóre před Libercem. Zatímco Oceláři před svými fanoušky excelují a potěšili je výhrou jedenáctkrát po sobě, Energie sbírá venku body jen zřídka a tíží ji nynější série pěti porážek.

Třinec nastoupí proti Energii v pozici velkého favorita. Oceláři z posledních sedmi vzájemných utkání proti Karlovým Varům vytěžili plný počet 21 bodů. Pokud vicemistr úspěšné série prodlouží, odpoutá se nejen od druhých Bílých Tygrů, ale i od třetího Hradce Králové, který má také 66 bodů.

"Ale oba zápasy s Karlovými Vary byly těsné, nikoho nemůžeme podcenit, i od Varů čekáme tuhý odpor. Chceme pokračovat ve výkonech z posledních utkání," řekl kouč Václav Varaďa, kterému schází zranění Werek a Marcinko.

Západočeši se museli sklonit před soupeři v pěti posledních vystoupeních a pod Javorovým vrchem zakončí sérii tří zápasů venku. V arénách soupeřů nedokázali za čtyři předchozí zápasy zabodovat, celkem pak z 15 venkovních utkání uhráli jen 12 bodů. Horší bilanci má jen Chomutov.

Karlovarští se za celou aktuální sérii pěti proher nedokázali ani v jednom utkání přehoupnout přes hranici dvou vstřelených gólů. "Musíme dávat šance, které máme. Vytvoříme hromadu vyložených šancí, ale zakončení je hrůza. Myslím, že jinak hrajeme dobře, nic moc měnit až tak nemusíme. Musíme ale využívat šance a dávat góly, potom se nám bude hrát lépe. Je to hlavně o hlavách, o ničem jiném," řekl útočník Stanislav Balán.

Příprava hostů bude podobná jako na nedělní zápas, v němž Energie prohrála 1:4 na ledě Vítkovic. "Budeme muset po nich chodit, bruslit, prostě přizpůsobit se tomu, abychom konečně urvali nějaké body," nastínil cestu k lepšímu výsledku Balán.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Sznapka Petr

Další čtení

Známka se Stalinem a přátelství s Čínou

Odhalení zločinů Stalina byla chyba, vraťte Stalingrad, chtějí ruští komunisté

Zahraničí
6. 7. 2025

Počet mrtvých po záplavách v Texasu vzrostl na 59, Trump uvolnil pomoc

Zahraničí
6. 7. 2025
ilustrační foto

Vedro je všude, ale na Moravě navíc silné bouřky, vítr, srážky

Domácí
6. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ