Francie překonala Čechy, na hokej přišlo téměř 20 tisíc lidí

Sport
24. 12. 2013 05:00
Ve Francii se hrálo na fotbalovém stadionu.
Ve Francii se hrálo na fotbalovém stadionu.

Nový francouzský rekord v návštěvnosti na hokejovém utkání činí 19.767 fanoušků, kteří přišli na nedělní ligový zápas Grenoblu s Brianconem. Ten se hrál pod širým nebem na fotbalovém stadionu v Grenoblu, kde domácí mužstvo prohrálo 4:5.

Ve Francii to byla novinka a pořadatelům vynesla razantní zlepšení diváckého rekordu. Nejvíc lidí (13.364) dosud přišlo na předloňské finále národního poháru do pařížské haly Bercy, kde se budou v roce 2017 hrát zápasy mistrovství světa.

V české extralize je rekordní návštěvou 17.182 fanoušků, kteří v minulé sezoně sledovali v pražské O2 areně duel Kladna s Brnem. Na utkání Pardubic s Kometou pod širým nebem na plochodrážním stadionu ve Svítkově předtím v lednu 2011 zavítalo 17.140 diváků.

Autor: ČTK Foto: ČTK/imago sportfotodienst/imago sportfotodienst

Další čtení

ilustrační foto

Proč umřel slavný fotbalista Maradona? Soud znovu otevřel případ

Sport
15. 4. 2026
ilustrační foto

O titul šachového mistra světa se utkají dva mladíci, Gukeše vyzve Sindarov

Sport
14. 4. 2026

Procházka titul v UFC nezískal, Ulberg jej knokautoval v 1. kole

Sport
12. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ