Hokejisté <span>nedohnali kolaps</span> z druhé třetiny. Rusku podlehli

Sport
20. 4. 2008 18:12
Momentka z utkání Česko - Rusko.
Momentka z utkání Česko - Rusko.

Momentka z utkání Česko - Rusko.Čeští hokejisté prohráli v závěrečném utkání turnaje v Liberci 2:3 s Ruskem a obsadili celkové druhé místo. Rusko vyhrálo jak závěrečný díl Euro Hockey Tour, tak celou sérii, v níž byli čeští reprezentanti třetí. 

Češi se ujali vedení díky Čáslavově tvrdé a přesné ráně, ruský tým však třemi góly ve druhé třetině průběh zápasu otočil. Výběr trenéra Aloise Hadamczika v závěrečné třetině snížil zásluhou Jánského, ani závěrečná power-play však k vyrovnání nevedla.

Stejní soupeři se zhruba za dva týdny utkají v základní skupině mistrovství světa v Kanadě. Dalšími protivníky české reprezentace budou mužstva Dánska a Itálie.

Turnaj série Euro Hockey Tour:

ČESKO - RUSKO 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Čáslava (Rolinek, Kohn), 47. Jánský (Kohn, Netík) - 24. Tereščenko (Morozov), 27. Arťuchin (Kalinin), 30. Mozjakin (Sušinskij, Gorovikov). Vyloučení: 7:8, navíc Straka (ČR) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 7188 (vyprodáno).

 

Konečná tabulka turnaje v Liberci:    

1.Rusko               3     3     0     0     0     11:5       9
2.Česko311019:75
3.Finsko301115:83
4.Švédsko300127:121
    
Konečná tabulka EHT:    
1.Rusko           12     10     0     0     2     41:18       30
2.Finsko12421527:3117
3.Česko12411633:4415
4.Švédsko12301827:3510

Hadamczik se musel obejít bez pomoci většiny zámořských posil, povolení od klubů nastoupit ve všech zápasech v Liberci dostali pouze Šmíd a Kalus. Do sestavy se naopak dostali tři čeští mistři Klepiš, Červenka a debutující Micka.

Ani oni však v úvodu nepomohli zastavit ruský nápor, který ještě posílila série českých vyloučení. Brankář Pinc, který nastoupil místo Hniličky, však všechny pokusy soupeře zlikvidoval. Jeho spoluhráči využívali každou možnost k rychlému protiútoku, gólmana Birjukova ale překonat také dlouho nedokázali.

Ve 13. minutě se však po rychlém brejku ujali vedení, když přečíslení dva na jednoho zakončil tvrdou a přesnou střelou obránce Čáslava. Inkasovaný gól trochu přibrzdil ofenzivní snažení sborné, při hře čtyři na čtyři mohli druhou branku přidat Krstev, Kohn nebo Rolinek. Ani jeden z nich ale neuspěl, stejně jako ve 20. minutě Morozov na druhé straně. Centr první ruské formace trefil jen tyč.

Na začátku druhé třetiny český tým nevyužil první přesilovou hru v utkání a následně Rusové proměnili svou herní převahu v góly. Ve 24. minutě zamířil Těreščenko přesně k pravé tyči Pincovy branky a poté v přesilové hře posunul sbornou do vedení přesně zakončenou samostatnou akcí Arťjuchin. Při Kohnově vyloučení zahrozili Proškin s Morozovem, ale Pinc byl pozorný.

Hokejisté Ruska vyhráli turnaj v Liberci.Vyrovnat mohl ještě v oslabení osamocený Klepiš, svůj samostatný nájezd však neproměnil. Lepší koncovku předvedl Mozjakin, jehož našel volného u tyčky Sušinskij, a Rusko vedlo 3:1.

Do třetího dějství vstoupili Češi aktivně a jejich úsilí mělo i gólový efekt. Na 2:3 snížil Jánský. Vyrovnat se však Hadamczikovu týmu již nepodařilo ani při závěrečné power-play podpořené přesilovou hrou.

Foto: ČTK

Další čtení

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ