Jágr možná nastoupí proti Švédům <span>ve dvou útocích</span>

Sport
6. 5. 2009 17:06
Kouč Růžička chce využívat Jágra proti Švédům co nejčastěji.
Kouč Růžička chce využívat Jágra proti Švédům co nejčastěji.

Kouč Růžička chce využívat Jágra proti Švédům co nejčastěji.HOKEJOVÉ MS. Možná se vrátí staré časy, kdy Jaromír Jágr takřka neslezl z ledu. Kouč české reprezentace Růžička chce sice už 37letého, ale stále velmi platného útočníka nasazovat ve čtvrtečním čtvrtfinálovém duelu se Švédskem co nejčastěji.

Jágr se tak v klíčovém zápasu, který rozdělí týmy na úspěšné (a stále s nadějí na medaili) a neúspěšné (turnaj pro ně skončí), možná objeví hned ve dvou útocích.

V základní sestavě naopak nejspíš bude chybět útočník Jan Marek, který vynechal předešlé dva zápasy kvůli potížím s kolenem. Přestože je už v pořádku, kouč Růžička se rozhodl nezařadit jej do hlavních čtyř formací.

"Kvalita útočníků je velká a nemůžou hrát všichni. Honza dva zápasy nehrál, chci ho využít, ale je ve hře ještě Červenka, který hrál dobře, a Olesz. Máme víc hráčů, kteří se nemusí dostat do hry," uvedl Růžička, jenž má na soupisce patnáct útočníků.

Vzhledem k tomu, že má k dispozici jen šest obránců, může do utkání nominovat čtrnáct útočníků. "Uvidíme, jak se rozhodnu," naznačil Růžička, že by mohlo ještě dojít ke změnám v sestavě.

Zatímco složení elitních dvou formací se ustálilo, třetí a čtvrtý útok nastupuje každý den na tréninku v jiném složení.

Zápas Česko - Švédsko začne ve čtvrtek ve 20.15, vítěz se v semifinále utká s lepším z dvojice Kanada - Lotyšsko. Předpokládaná sestava: Štěpánek - Židlický, Čáslava, Rachůnek, Blaťák, Polák, Němec - Jágr, Hemský, Čajánek - Michálek, Plekanec, Eliáš - Kotalík, Hlinka, Klepiš - Červenka, Vašíček, Rolinek - Marek, Olesz.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

Hokejisté vstoupili do MS výhrou nad Švýcary 5:4 v prodloužení, rozhodl Červenka

Sport
9. 5. 2025
ilustrační foto

OH 2028 v Los Angeles chystají zahájení a závěr na dvou stadionech

Sport
8. 5. 2025
Odlet české hokejové reprezentace na mistrovství světa do Dánska, 6. května 2025, Praha. Na snímku je David Pastrňák.

Pastrňák: Cítím se o hodně líp než loni, zase musíme tahat za jeden provaz

Sport
6. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ