Karalahtimu hrozí za <span>obchod s drogami</span> deset let

Sport
9. 11. 2007 16:45
Jere Karalahti
Jere Karalahti

Jere KaralahtiFinská policie potvrdila, že zatkla hokejového obránce Jereho Karalahtiho. Bývalý hráč celků zámořské NHL Los Angeles Kings a Nashville Predators je podezřelý z obchodování s drogami a hrozí mu až deset let vězení.

Dvaatřicetiletý obránce, který naposledy ve Finsku působil v mistrovském celku Kärpät Oulu, je podle detektiva Ariho Karvonena zapletený do pašování velkého množství kokainu a amfetaminu. Vyšetřovatel také prohlásil, že případ, na kterém začala policie pracovat loni v létě, by měl být uzavřen do konce prosince a v únoru by měli všichni obvinění stanout před soudem.

Karalahti nemá potíže ve spojitosti s drogami poprvé. V roce 1996 byl zatčen za držení marihuany, amfetaminu a heroinu. V roce 2002 sice tvrdil, že už je pět let "čistý", nicméně krátce poté byl potrestán šestiměsíčním trestem v NHL za porušení programu boje proti návykovým látkám; nešlo však o drogy, ale o alkohol. Hokejista se proto po třech letech v zámoří vrátil zpátky do Finska, kde hrál za IFK Helsinky a před letošní sezonou podepsal smlouvu v Oulu.

Foto: archiv

Autor: ČTK

Další čtení

Weston McKennie ze Spojených států (vlevo) a Stjepan Radeljic z Bosny bojují o míč během zápasu 32. kola mistrovství světa ve fotbale

Drama v San Franciscu: oslabené USA vyřadily Bosnu a jsou v osmifinále

Sport
2. 7. 2026

Odvolání německého gólu bylo podle Nagelsmanna skandální

Sport
30. 6. 2026
Paraguayský hráč Antonio Sanabria neproměnil penaltu proti německému brankáři Manuelovi Neuerovi v penaltovém rozstřelu mezi Německem a Paraguayí

Penaltové prokletí favoritů. Německo padlo s Paraguayí, Nizozemsko nestačilo na Maroko

Sport
30. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ