Jágrova gólová exploze: <span>hattrick za 14 minut</span>

14. 9. 2009 20:55
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

Jaromír JágrJaromír Jágr zaznamenal premiérový hattrick nové sezony KHL a pomohl hokejistům Omsku k vítězství 5:4 na ledě Dinama Riga. Sedmatřicetiletý útočník nastřílel své první tři góly během necelých čtrnácti minut rozdělených přestávkou.

Poprvé se Jágr prosadil v osmé minutě. To už zvyšoval při přesilovce na 2:0. Dinamo však zabralo a chvíli později snížilo. Jágr však se zachoval jako správný lídr a na začátku 13. minuty vrátil svému týmu dvoubrankové vedení. Téměř perfektní třetinu Omsku pak završil taktéž druhým gólem Igor Volkov.

Riga se na hrubě nepříznivý stav pokusila o přestávce zareagovat střídáním gólmanů a tak místo se Lotyše Masalskise do domácí branky postavil Čech Martin Prusek. Ani ten však proti českému snajprovi neměl štěstí. Už po 39 sekundách po zahájení druhé třetiny také inkasoval. Jágr tak mohl už ve druhém zápase sezony slavit hattrick.

Jaromír Jágr oslnil v KHL.Nakonec mu však radost málem pořádně zhořkla. Lotyšskému celku se podařilo třemi brankami zápas zdramatizovat, Omsk už však první výhru v sezoně ubránil. Napravil tak zaváhání z úvodního kola, kdy se vůbec neprosadil na ledě Barysu Astana a prohrál 0:1.

Zářili i další Češi

Dařilo se i dalším Čechům. Zbyněk Irgl a Jaroslav Vašíček se dvěma góly, respektive třemi asistencemi podíleli na vítězství své Jaroslave 5:4 v prodloužení na ledě Togliatti.

Poražený finalista z premiérového ročníku KHL v Togliatti prohrával už 0:2 a 1:3, ale nakonec se mu skóre podařilo otočit. Na 4:3 zvýšil po Vašíčkově přihrávce svým prvním gólem v sezoně, navíc v oslabení, Irgl. Domácím sice krátce poté díky Slovákovi Romanu Kukumbergovi vyrovnali, v prodloužení v čase 61:56 však rozhodl o první výhře Jaroslavle ve třetím utkání sezony Irgl.

Foto: archiv

Další čtení

Agenti zastřelili muže s brokovnicí. Chtěl proniknout do Trumpova sídla

Zahraničí
22. 2. 2026
ilustrační foto

Češi mají už 1,5 milionu domén s národní koncovkou .cz. Loni jich opět přibylo

Domácí
22. 2. 2026
ilustrační obrázek

Z pomocníků odborníci: Ukrajinci se prosazují i ve vedení českých farem

Domácí
Aktualizováno: 22. 2. 2026 14:28

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ