Marek se zapsal do historie. Jako první cizinec dal sto gólů

7. 10. 2010 12:39
Hokejista Jan Marek.
Hokejista Jan Marek.

Hokejový útočník Jan Marek se stal prvním zahraničním hráčem, který v Kontinentální lize dokázal nastřílet 100 branek. Úřadující mistr světa dosáhl této mety v úterním zápase CSKA Moskva na ledě Omsku, kde se mezi střelce zapsal hned dvakrát.

Třicetiletý Marek působí v Rusku od roku 2006, kdy ze Sparty přestoupil do Metallurgu Magnitogorsk. Letos v létě se nejlepší střelec KHL sezony 2008/2009 rozhodl změnit klub a zamířil do slavného armádního klubu, ve kterém zatím nastřílel pět gólů.

Hranici sto branek v Rusku již pokořil i Kanaďan David Nemirovsky, který má ale ruský pas a nepočítá se mezi cizince. Sta gólů by v KHL mohli dosáhnout i Zbyněk Irgl (aktuálně 80 branek) nebo Jaromír Jágr (74). Čtrnáct přesných zásahů chybí Pavlu Rosovi, jenž ale momentálně působí ve Švýcarsku.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto - Tbilisi

Davy věřících pohřbily svého patriarchu v Gruzii. Církev vedl 50 let

Zahraničí
23. 3. 2026
ilustrační foto - tak se metají hovínka na pole

Hnojiva a nafta. Farmáři v Česku trpí, protože ceny kvůli válce s Íránem rostou

Ekonomika
22. 3. 2026
ilustrační foto

Herci v Liberci mají unikátní představení. Bude se hrát v baru i s jeho hosty

Kultura
Aktualizováno: 22. 3. 2026 21:52

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ