Bezprostředně po prohře v rozhodujícím sedmém finálovém duelu převládalo v tvářích hokejistů Lva Praha velké zklamání. Přesto si ale už ve středu po prohře 4:7 začali uvědomovat, čeho ve druhé sezoně existence pražského klubu dosáhli, když skončili na stříbrné příčce. "Myslím, že se nemáme za co stydět. Odehráli jsme výborné play off a já jsem hrdý, že jsem v tomhle týmu mohl být," shrnul po posledním duelu sezony obránce Ondřej Němec.
Pražané přitom poměrně dlouho drželi naději na vítězství a dokonce Metallurg Magnitogorsk na jeho ledě přehrávali. Domácí šli sice dvakrát do vedení, ale Lev pět minut před koncem druhé třetiny podruhé vyrovnal. Pak ale přišla studená sprcha v podobně dvou inkasovaných branek během necelé minuty těsně před druhou přestávkou.
"Začali jsme dobře a odehráli jsme slušnou první třetinu, pak jsme si ale nechali dát blbé góly. Za 2:2 přišly dvě střely, dvě branky a my pak museli jít do rizika. Zase Zaripov s Mozjakinem... Oni byli asi rozhodujícím faktorem celého finále. Tři zápasy jsme je dokázali ubránit a potřebovali jsme ještě čtvrtý," povzdechl si Němec nad produktivitou dua Sergej Mozjakin - Danis Zaripov.
Ve třetí třetině vidělo publikum otevřenou partii a dalších pět branek, z toho tři do branky Atteho Engrena, který o přestávce nahradil v brance Lva Petriho Vehanena. "Už jsme to museli otevřít. Dostali jsme další dva góly, ale ani za stavu 6:2 jsme to nevzdali, šli jsme do rizika a dali na 6:4. Dnes ale asi vyhrál lepší," uznal čerstvě třicetiletý obránce, který si v play off připsal tři branky a čtyři nahrávky.
Jeden z benjamínků týmu, dvaadvacetiletý Lukáš Cingel, po prohře také těžko hledal slova. "Být ve finále je určitě super úspěch, ale ještě mi to asi tak úplně nedochází. Kluci bojovali, makali jsme celou sezonu... Ale takhle, když se rozhodlo až v sedmém zápase, to bolí o to víc. Celá sezona se rozhodovala v jednom zápase a ten jsme, bohužel, prohráli. Je to velká škoda," litoval v rozhovoru pro klubový web.
Lvi přitom soupeře přestříleli 47 ku 23 střelám, ale Košečkina překonali pouze čtyřikrát. "Byl to zkrátka takový zápas. Každý už byl z toho všeho unavený, každý toho měl dost a šlapal z posledního. Nechci říkat, že měli víc štěstí, my tam měli ohromné šance, ale ty jsme neproměnili. Brankář to pokaždé chytil na poslední chvíli do lapačky. Naopak nám to tam padlo z tečovaných střel," pojmenoval neduh Pražanů, který je nakonec stál Gagarinův pohár.
Už těsně po zápase si ale hráči uvědomovali, jak skvělou druhou sezonu své historie pražský klub zažil. "Sezonu jsme začali dobře... Pak přišla krize a přišel Kari Jalonen, který nastavil systém, který výborně fungoval. S Václavem Sýkorou i Ivanem Zanattou se skvěle doplňovali. Vygradovalo to v play off, ve kterém jsme hráli skvěle a dokázali jsme i pobláznit lidi," vyzdvihl Němec finského kouče, který na lavičku Lva přišel na začátku října. "Věřím, že se udělá vše pro to, aby tento tým, který celý rok tvrdě dřel, zůstal pohromadě," doufá.