Salák pro tento rok dohrál, až 6 měsíců bude mimo hru

17. 10. 2016 15:46
Brankář Novosibirsku Alexander Salák.
Brankář Novosibirsku Alexander Salák.

Český hokejový brankář Alexander Salák z Novosibirsku už si v této sezoně kvůli nespecifikovaným problémům v dolní části těla nezachytá. Devětadvacetiletý Salák se zranil v sobotním utkání KHL na ledě Spartaku Moskva. Podle oficiálních stránek klubu bude šest měsíců mimo hru.

Salák se zranil ve 39. minutě při zákroku po střele Vjačeslava Leščenka, zůstal ležet na ledě a vzápětí odjel střídat. Za stavu 1:0 pro Sibir jej nahradil Alexej Krasikov, který nakonec nezabránil porážce 1:2 po samostatných nájezdech.

V této sezoně odchytal Salák 15 zápasů s průměrem 1,96 obdržené branky na zápas a s úspěšností 93,9 procenta, dvakrát udržel čisté konto. Jedničkou Novosibirsku je odchovanec Strakonic od prosince 2014, kdy přišel z Petrohradu.

Účastník tří mistrovství světa z let 2013 až 2015, který se představil v roce 2014 i na olympijských hrách v Soči, za národní tým chytal naposledy na loňském domácím šampionátu v Praze. V uplynulé sezoně se omluvil z nominace na prosincový Channel One Cup v Praze a Moskvě i únorové zápasy Euro Hockey Tour v Třinci a Ostravě proti Rusku a pak z rodinných důvodů i ze startu na mistrovství světa v Rusku.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Námořní pěchota USA, ilustrační foto

Jako pod ozbrojenou okupací, popsala operaci agentů starostka L. A.

Zahraničí
8. 7. 2025
ilustrační foto

Na přepadené lodi v Rudém moři zemřeli dva lidé. Útok trvá druhý den, motory nefungují

Zahraničí
8. 7. 2025
Kateřina Konečná, europoslankyně, STAČILO, volební kampaň, KSČM

Komunisté škemrají o podporu u Šlachty. Nabízejí i místa na kandidátce

Domácí
8. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ