Salák zazářil v Rusku. Vychytal nulu a přihrál na gól

15. 10. 2015 18:52
Alexander Salák.
Alexander Salák.

Hokejisté Novosibirsku porazili v Kontinentální lize Čerepovec 3:2 a vrátili se do čela tabulky Východní konference. Pomohl jim k tomu i český reprezentační brankář Alexander Salák, který kryl 28 střel hostujícího týmu a navíc si připsal asistenci u úvodního gólu utkání.

Salák ve třetí minutě rozehrál vyhozený puk na krajana Tomáše Vincoura a ten ho poslal do jízdy Callemu Ridderwallovi. Švédský útočník ještě s první střelou neuspěl, ale dorážkou přece jen dostal Sibir do vedení, které domácí už za necelou minutu zvýraznili v přesilovce.
Čerepovec pak sice dvakrát snížil, ale na bod nedosáhl. V Západní konferenci zůstal poslední.

Další český gólman Jakub Kovář z Jekatěrinburgu měl blízko k čistému kontu, ale Viťaz Podolsk doma v 58. minutě vyrovnal. Kovář nakonec hostům vychytal výhru 2:1 po nájezdech a Avtomobilist vede Charlamovovu divizi.

Autor: ČTK Foto: ČTK/Šálek Václav

Další čtení

ilustrační foto

Češi provedli druhý experiment na světě: Rozdali bezdomovcům peníze. A vyšlo to

Domácí
23. 3. 2026
Vladimir Putin

Putin přiznal, že ruská ekonomika skomírá. Čeká na růst cen ropy a plynu

Zahraničí
Aktualizováno: 23. 3. 2026 16:18

Německý soud zamítl žaloby aktivistů proti spalovacím motorům

Zahraničí
Aktualizováno: 23. 3. 2026 16:23

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ