KHL
VIDEO: Nový Čechov? Pěsti ruských bijců pocítil bratislavský Slovan
17.09.2012 16:29 Původní zpráva
Před sezónou obměnili mužstvo a dušovali se, že éra bezhlavých a zbabělých bitek je u konce. Přesto v týmu KHL Viťaz Čechov míra agresivity zůstala. Na vlastní kůži to poznal hráč Slovanu Bratislava Martin Štajnoch. Ten byl v pěstním souboji proti Trevoru Gilliesovi bezmocný.
Pomalu, ale jistě to zase začíná. Frustrace ze špatného vývoje utkání, následuje vyhledávání šarvátek. Trevor Gillies, ostrý hoch, před nímž se raději klidilo z cesty mnoho hráčů i v kanadskoamerické NHL, dal vzpomenout na dřívější časy.
Za stavu 0:3 atakoval brankáře Januse, což se nelíbilo právě Štajnochovi. Stačilo však několik přesných úderů a hráč Slovanu se poroučel k ledu. Šarvátka nezůstala bez odezvy, avšak až po utkání.
Vedení Čechova Gilliese pokáralo a odsoudilo. "Chceme pogratulovat Slovanu k výhře. Kromě toho se musím soupeři a jeho fanouškům omluvit za incident ze druhé třetiny. Od svého nástupu do funkce říkám, že takové výtržnosti se konat nebudou," sliboval na klubovém webu prezident Viťazu.
"Trevor Gillies to nezvládl nejlépe, udělal to nejhorší, co mohl a ještě ohrozil brankáře. Bylo to jeho iniciativa a bude za to potrestaný. Gillies je jinak normální hráč a umí skvěle odvést svou práci," dodal Michal Golovkov, hlavní konstruktér "nového" Čechova. Hokejisté pražského Lva tak mohou být rádi, že utkání minulý týden přežili bez úhony.
GILLIES BITKU SE ŠTAJNOCHEM JASNĚ VYHRÁL:
Diskuse
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.