Kvůli Guns N'Roses čekají Slavii složité dny

Sport
28. 9. 2010 08:30
Zažijí slávisté po dvou prohrách konečně radost z výhry?
Zažijí slávisté po dvou prohrách konečně radost z výhry?

Hokejisté Slavie mají po čtyřech odehraných kolech na kontě pět bodů, už zítra večer to ale může být bodů jedenáct. Červenobílé čeká na základní část netradičně nabitý program, ve dvou dnech nastoupí ke dvěma zápasům.

Dnes dorazí do vysočanské O2 areny k dohrávce 5. kola Vítkovice, už zítra se pak v předehrávce pátečního šestého představí Slavia v Liberci.

"V neděli jsme nemohli hrát ve Vysočanech, protože se tam v pondělí konal koncert Guns N'Roses. V pátek je pak nějaká akce v Liberci, takže i tam nebylo možné hrát," komentuje čachry se zápasy mluvčí sešívaných Jan Kratochvíl.

Proč se ale oba zápasy přesunuly do dvou dnů? "Přehazujeme si na jiné termíny hodně zápasů, takže vlastně ani jiná možnost nebyla. S Vítkovicemi hrajem naštěstí doma a Liberec není tak daleko," dodal zástupce Slavie.

Poslední porážku slávistům připravila konkurenční Sparta."I Vláďa Růžička to vzal v pohodě, neměl s tím problém. V play-off se dva zápasy ve dvou dnech hrají normálně, takže hráči jsou na to také zvyklí," prozradil Kratochvíl s tím, že žádné negativní ohlasy z kabiny na náročnost programu nezaregistroval.

Slavia přitom potřebuje obě utkání zvládnout. Pokud se jí to podaří, bude moci označit vstup do sezony za podařený. Jestli ale naváže na dvě předešlé prohry s Českými Budějovicemi a v derby se Spartou, příliš důvodů k radosti v červenobílém táboře nebude.

Zatím navíc není jasné, jestli se do branky postaví Miroslav Kopřiva. Slávistická jednička se zranila před týdnem v duelu s Jihočechy. "Mírův zdravotní stav se naštěstí zlepšil. Do týdne bude v pořádku," řekl den po nešťastném zákroku Růžička.

Vítkovice jsou oproti tomu v herní pohodě, ze čtyř duelů vyválčily deset bodů a na dobrý vstup budou chtít navázat i v repríze posledního semifinále. Oproti tomu si ale dres druhého klubu vyzkouší útočníci Juraj Štefanka, Lukáš Krenželok a obránce Petr Kuboš, kteří v létě zamířili z Vítkovic právě do Slavie.

"V Čechách už jsem hrál za hodně klubů, takže to zase tolik neprožívám. Ale je pravda, že Vítkovice jsem bral jako svůj druhý domov. Úplně normální souboj to pro mě tedy nebude," uvedl Štefanka, centr první formace, na klubovém webu.

Autor: Jan FaitFoto: ČTK

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ