<span>Martínek zůstane</span> v Islanders až do roku 2011 

Sport
5. 10. 2007 21:19
Radek Martínek, číslo dresu 24
Radek Martínek, číslo dresu 24

Radek Martínek, číslo dresu 24Český hokejový obránce Radek Martínek s předstihem prodloužil o tři roky smlouvu s vedením New York Islanders, takže barvy Ostrovanů v NHL by měl hájit nejméně do roku 2011. Uzavření nového kontraktu pro jednatřicetiletého beka znamená, že se po sezoně nestane volným hráčem. Martínek se na kontraktu dohodl těsně před dnešním vstupním zápasem Islanders do nového ročníku na ledě Buffala. 

Dvojnásobný mistr světa má před sebou šestou sezonu v NHL a nikdy nehrál za jiný klub. V 253 zápasech nasbíral 59 kanadských bodů včetně deseti gólů. Klub si jej vybral v draftu v roce 1999. "Nikdy jsem neuvažoval o možnosti hrát za jiný klub," řekl zámořským novinářům Martínek, jenž považuje newyorský Long Island za svůj druhý domov. 

Kouč Islanders Ted Nolan prodloužení spolupráce přivítal s nadšením. "To je před startem sezony skvělá novinka," řekl. "On je jedním z našich klíčových obránců," dodal Nolan a v chvalozpěvech na Martínkovu adresu pokračoval i klubový generální manažer Garth Snow, který českého hráče označil za jednoho z nejvíce podceňovaných beků v NHL.

Ilustrační foto: ČTK

Autor: ČTK

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ