Mistři světa! Čeští inline hokejisté slaví počtvrté mistrovský titul

Sport
22. 6. 2015 09:30
Archivní foto.
Archivní foto.

Čeští inline hokejisté porazili ve finále mistrovství světa organizace FIRS v argentinském Rosariu Francii 2:1 v prodloužení a počtvrté v historii slaví titul. Vítěznou branku vstřelil v čase 43:42 v přesilové hře obránce Patrik Šebek, který dvěma góly zařídil i semifinálovou výhru nad Lotyšskem 3:1.

Svěřenci trenéra Martina Tvrzníka dovršili v Rosariu zlatý hattrick českého inline hokeje, protože minulý týden vyhráli světový šampionát junioři a ženy. V mužské kategorii navázali na triumfy z let 2007, 2011 a 2013 a na jednadvacátém světovém šampionátu získali už sedmnáctou medaili.

Bezbrankový stav prolomili až po 31 minutách hry Francouzi. Karl Gabilett vybruslil z rohu a překonal Daniela Brabce. Za 140 vteřin vyrovnal Jakub Cik, který překonal Jeroma Salleye blafákem do bekhendu. Ve 43. minutě šel pykat na trestnou lavici Jeremy Lapresa a Šebek zakončil vítěznou trefou kombinaci Michala Šima a Marka Loskota.

"Na přesilovky to bylo 1:1, Francouzi ji nevyužili, my jsme ji dostali v prodloužení. Kluci to sehráli skvěle. Znají se, padlo to tam," řekl trenér Tvrzník oficiálním stránkám České asociace inline hokeje. "Jsme tým a postarala se o triumf každá formace. Věděli jsme, že první lajna bude rozhodovat zápasy. Druhá a třetí se k tomu přidávaly a hrály super," dodal Tvrzník.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

V Miláně začaly olympijské hry, oheň zapálili lyžaři Tomba a Compagnoniová

Sport
7. 2. 2026

Polepšený zloděj vrátil skokanům na lyžích část ukradené výbavy

Sport
Aktualizováno: 5. 2. 2026 17:35

České hokejistky vstupují do turnaje proti USA, curleři nestačili na Kanadu

Sport
Aktualizováno: 5. 2. 2026 09:04

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ