<span>Na marodku</span> k Jágrovi přibyl slávista Červenka

Sport
2. 2. 2009 13:30
Roman Červenka
Roman Červenka

Roman ČervenkaZe srazu české hokejové reprezentace a následných Švédských her se omluvil další hráč: útočníka Romana Červenku nepustí do hry přetrvávající problémy s ramenem. Místo něj byl povolán budějovický Tomáš Kůrka.

Červenka je dalším z forvardů výběru trenéra Vladimíra Růžičky, který místo duelů na třetím turnaji série Euro Hockey Tour zůstane doma. Už v neděli poslali ze sibiřského Omsku omluvenku Jaromír Jágr a Jakub Klepiš, které sklátila těžká viróza. Jejich místa zaujali Petr Kumstát z Karlových Varů a Václav Nedorost z Liberce.

Růžička tak nebude moci na mezinárodní scéně vyzkoušet spolupráci dvojice Bednář, Červenka, která skvěle funguje ve Slavii. Bednář, autor čtyř gólů v nedělním utkání extraligy proti Zlínu, v nominaci zůstává.

Sedmadvacetiletý Kůrka, který je s 28 body za 16 branek a 12 asistencí z 45 utkání nejproduktivnějším hráčem Českých Budějovic, loni na turnaji ve Stockholmu v národním týmu debutoval a bude mít možnost rozšířit tehdejší tři starty.  

Tým Česka  se sejde v úterý v Praze, ve čtvrtek odehraje v O2 Areně duel s Finskem, pak se přesune do Stockholmu, kdo o víkendu nastoupí proti domácímu výběru a v nedli proti Rusku.

Foto: ČTK

Autor: - nec -

Další čtení

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ