Návrat do garáže. Nostalgie pohltí Spartu i Slavii

Sport
19. 8. 2011 07:30
Spartu a Slavii čeká ještě před začátkem extraligy souboj v European Trophy.
Spartu a Slavii čeká ještě před začátkem extraligy souboj v European Trophy.

Na ten zápas by v minulosti nejspíše vůbec nedošlo. Aby proti sobě v přípravě na sezonu nastoupila obě dvě hokejová pražská "S", to se příliš často nestává. Letos k prvnímu derby ale ještě před extraligovým startem dojde. A souboj v rámci European Trophy bude hodně pikantní.

V Edenu se oba tradiční pražští rivalové střetnou po osmi letech. Stařičký stadion, kterému se nejen mezi fanoušky přezdívalo garáž, tak uvidí souboj, který rozhodně nebude přátelský. O hodně půjde na ledě i mimo něj.

Nově se tvořící sparťanský tým, kde po hrůzostrašné uplynulé sezoně nezůstal prakticky kámen na kameni, nezažívá nejšťastnější přípravu.

Z šesti zápasů zatím sparťané porazili pouze 1:0 Mladou Boleslav, pětkrát odešli z ledu poražení. Naposledy třikrát v rámci nově vznikající letní tradice European Trophy. Sparta nestačila na HV 71, Djurgarden ani Luelu.

Zápasy pražských "S" jsou pro fanoušky vždy velkou událostí."Bojovnost a nasazení jsou pro mne zatím dobrou devizou, na které bychom chtěli stavět. Zlepšit musíme střelbu a její úspěšné zakončení," hodnotil během severské štace nový sparťanský asistent Richard Žemlička.

Slavia je v přípravě zatím úspěšnější. V jejím úvodu porazila Liberec a ze tří těžkých soubojů v rámci evropské ligy dokázala porazit Luelu 2:1. Naposledy ale podlehla Djurgardenu 0:2, přesto vládla v sešívaném táboru spokojenost.

"Hrál se bojovný hokej. Bylo vidět, že jsme v přípravě a máme těžké tréninky, projevilo se i to cestování. Myslím, že jsme nepředvedli špatný výkon, třeba v posledním zápase jsme měli převahu, ale zas nám chyběl klid na hokejkách," myslí si Tomáš Kůrka.

Toho v pátek čeká první z minimálně pěti velice prestižních soubojů v nadcházející sezoně. Ze Slavie totiž před minulou sezonou odešel do Sparty, kde se ale stejně jako všichni ostatní trápil a přes hostování v Pardubicích se nyní vrátil znovu do Slavie.

Prestižní však nebude duel v Edenu pouze pro hráče. Přestože se jedná pouze o přípravu, jsou fanoušci obou týmů připraveni vyrazit na Kubánské náměstí v hojném počtu a zavzpomínat na dobu, kdy se zde ještě bojovalo o extraligové body.

První hokejové derby nové sezony odstartuje v 17.30.

Autor: - fit - Foto: Profimedia , michal sváček, josef vostárek/mf dnes/profimedia

Další čtení

Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025
Diogo Jota (uprostřed) při zápase Česko - Portugalsko, utkání 5. kola skupiny A2 fotbalové Ligy národů, 24. září 2022

Zemřel útočník Jota z Liverpoolu i s bratrem. Praskla jim pneumatika

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ