Barabanov si zahraje v NHL, podepsal smlouvu s Torontem

7. 4. 2020 16:30
Ruský útočník Alexandr Barabanov (vpravo) před švédským brankářem Andersem Nilssonem.
Ruský útočník Alexandr Barabanov (vpravo) před švédským brankářem Andersem Nilssonem.

Ruský hokejový útočník Alexandr Barabanov podepsal jako nedraftovaný volný hráč roční smlouvu s Torontem a bude v nadcházející sezoně usilovat o premiéru v NHL. Pětadvacetiletý olympijský vítěz z Pchjongčchangu a majitel dvou bronzových medailí z mistrovství světa v letech 2017 a 2019 dosud působil výhradně v mateřském Petrohradu.

Barabanov si v uplynulé sezoně KHL připsal ve 43 zápasech 20 bodů za 11 branek a devět asistencí. Ve čtyřech duelech play off, které bylo kvůli pandemii koronaviru po úvodním kole zrušeno, nasbíral tři body za gól a dvě přihrávky. S Petrohradem získal dvakrát Gagarinův pohár v letech 2015 a 2017. Celkem má na kontě v KHL 330 utkání a 160 bodů za 73 branek a 87 asistencí.

Na olympijských hrách Barabanov v šesti zápasech vstřelil jeden gól a na jeden přihrál. Na třech světových šampionátech zaznamenal v 28 duelech 14 bodů za čtyři trefy a 10 asistencí.

Autor: ČTK Foto: ČTK/Deml Ondřej

Další čtení

Stavba není uvnitř ani zdaleka dokončená

Olomouci hrozí ztráta 40milionové dotace na edukační centrum

Domácí
11. 12. 2025
ilustrační foto

Bude skandál? Vojenská policie zasahuje kvůli sbírce na drony projektu Nemesis

Domácí
11. 12. 2025
ilustrační foto

Žijeme si průměrně ze všech států EU. A je nám mírně lépe než dřív

Ekonomika
11. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV