Češi zajistili <span>vítězství Floridy</span>, Rangers opět padli

11. 1. 2008 07:32
Brankář Tomáš Vokoun z Floridy odráží útok atlantského týmu.
Brankář Tomáš Vokoun z Floridy odráží útok atlantského týmu.

Brankář Tomáš Vokoun z Floridy odráží útok atlantského týmu.Hokejisté Rostislav Olesz a Kamil Kreps ve čtvrtečním zápase NHL přispěli v závěrečné třetině shodně gólem k vítězství Floridy 3:2 po samostatných nájezdech na ledě Atlanty.

Brankář Tomáš Vokoun v utkání zaznamenal 26 úspěšných zásahů a rozhodující penaltu vsítil kapitán Olli Jokinen. Za domácí Trashers se trefil Robert Holík.

"Neměli jsme utkání nechat dojít do prodloužení," litoval Holík ztraceného vedení 2:1, do kterého se Atlanta dostala v 50. minutě zásluhou nejlepšího ligového střelce Ilji Kovalčuka, jenž si připsal 36. letošní gól. O necelé čtyři minuty později kontroval Kreps po přihrávce Olesze. "Nevěděl jsem, kde je puk. Když jsem ho uviděl, bylo už pozdě," uvedl gólman Kari Lehtonen, který v zápase čelil 38 střelám.

Statistiky čtvrtečních zápasů:

New York Rangers - Philadelphia 2:6 (Branky: 5. a 8. Hollweg - 31., 42. a 49. Hartnell, 21. Knuble, 29. Růžička, 55. Gagne. Střely na branku: 41:30. Diváci: 18 200.

Carolina - New Jersey 1:4 (Branky: 23. Aucoin - 13. Zajac, 38. Eliáš, 53. Gionta, 59. Brylin. Střely na branku: 21:24. Diváci: 17 173.

Atlanta - Florida 2:3 po sam. nájezdech (Branky: 36. Holík, 50. Kovalčuk - 47. Olesz, 53. Kreps (Olesz), rozhodující nájezd O. Jokinen. Tomáš Vokoun odchytal celé utkání, obdržel dvě branky z 28 střel, úspěšnost zásahů měl 92,86%. Střely na branku: 28:40. Diváci: 14 805.

Boston - Montreal 2:5 (Branky: 35. A. Ward, 43. Lučič (Krejčí) - 52. a 59. Dandenault, 11. Plekanec, 12. Lapierre, 34. Kovaljov (Plekanec). Střely na branku: 25:33. Diváci: 17 565.

Ottawa - Buffalo 3:2 po sam. nájezdech (Branky: 21. Donovan, 38. Alfredsson, rozhodující nájezd McAmmond - 42. MacArthur, 53. Paille (Kotalík). Střely na branku: 25:24. Diváci: 19 843.

Tampa Bay - Pittsburgh 1:4 (Branky: 25. Ranger - 33. a 35. J. Staal (na obě Sýkora), 58. Malone (Sýkora), 60. Malkin. Střely na branku: 36:29. Diváci: 20 426.

Detroit - Minnesota 5:6 po sam. nájezdech (Branky: 6. Zetterberg, 20. Filppula, 28. Drake, 29. Kronvall, 59. Cleary (Hudler) - 19. a rozhodující nájezd Gáborík, 5. Škoula, 19. Fedoruk, 23. Foy, 60. Belanger. Střely na branku: 46:28. Diváci: 17 848.

St. Louis - Dallas 4:2 (Branky: 9. a 33. Boyes, 15. Kariya, 30. Tkachuk - 24. Ribeiro, 59. Miettinen. Střely na branku: 26:27. Diváci: 16 805.

Edmonton - Phoenix 5:2 (Branky: 2. Moreau, 3. Brodziak, 10. Souray, 30. Nilsson, 39. Grebeškov - 37. Ballard, 47. Boynton. Střely na branku: 33:31. Diváci: 16 839.

San Jose - Vancouver 3:1 (Branky: 15. Rivet, 26. Roenick, 47. M. Michálek - 53. Kesler. Střely na branku: 31:21. Diváci: 17 496.

Los Angeles - Toronto 5:2 (Branky: 14. a 20. D. Brown, 3. Calder, 18. Frolov, 27. R. Blake - 36. Antropov, 52. Tucker. Střely na branku: 24:50. Diváci: 18.118.

Jágra a spol. zničil hattrickem Hartnell 

Útočník Philadelphie Scott Hartnell vstřelil v Madison Square Garden hattrick a hlavní měrou se přičinil o pátou porážku Rangers za sebou. Hráči New Yorku sice vedli po první části dvoubrankovým rozdílem, Flyers však šesti góly zápas otočili a zvítězili 6:2.

"Nevím, co se to s námi stalo. Měli jsme skvělý vstup do zápasu a pak se nám utkání vymklo kontrole," litoval brankář Henrik Lundqvist promarněného náskoku, do kterého se domácí dostali zásluhou dvou branek Ryana Hollwega, jenž se trefil poprvé po 67 zápasech. V následujících dvou třetinách však stříleli branky už jen hráči Philadelphie, za které se blýskl čistým hattrickem Hartnell. Gólovou tečku udělal loni nejlepší střelec Flyers Simon Gagne, který nastoupil k prvnímu utkání po třicetizápasové absenci. "Po první třetině už jsem se na ledě cítil dobře," prohlásil Gagne, který se dlouho zotavoval z otřesu mozku a poranění krku.

Ani Tampa Bay nedokázala zastavit rozjetý Pittsburgh, který s přispěním tří asistencí českého hokejisty Petra Sýkory zvítězil na Floridě 4:1. Hráči Pittsburghu triumfovali poosmé za sebou a prožívají nejlepší vítěznou šňůru od roku 1999, kdy zaznamenali deset nepřetržitých výher.

Hráči Pittsburghu zároveň přerušili černou sérii s Tampa Bay, se kterou prohráli posledních dvanáct vzájemných duelů. "Každý z nás je sebevědomý. Není to o jednom či dvou hráčích, ale o týmu," popisoval náladu v mužstvu brankář Ty Conklin, jenž zlikvidoval 35 střel a připsal si deváté vítězství za sebou. "Je to obrovské překvapení. Chytá fantasticky. Dostal příležitost vrátit se zpět do NHL a stoprocentně toho využívá," rozplýval se trenér Pittsburghu Michel Therrien.

Eliáš se rozstřílel, trefil se i v Carolině

Útočník New Jersey Patrik Eliáš vstřelil při výhře 4:1 na ledě Caroliny již šestý vítězný gól v sezoně, což ho řadí v této statistice společně s Jaromem Iginlou na první místo. V posledních sedmi zápasech dal Eliáš čtyři branky. Hokejisté New Jersey opět předvedli precizní defenzivní výkon podložený spolehlivým výkonem brankáře Martina Brodeura. Carolině povolili pouze 21 střel, obdrželi jednu branku a s 99 góly jsou nejméně inkasujícím týmem ve Východní konferenci.

Detroit měl po trefě Dana Clearyho z 59. minuty v utkání s Minnesotou blíže k vítězství, ale soupeř o 19 sekund později vyrovnal a v následném penaltovém rozstřelu rozhodl o výhře Wild 6:5 Marián Gáborík. "Byl to velký den. Změnili jsme majitele a porazili tým, se kterým často nevyhráváme," radoval se trenér Jacques Lemaire. Klub Wild ve čtvrtek koupil bývalý majitel Nashvillu Craig Leopold.

K úspěchu pomohl Minnesotě druhým gólem v sezoně obránce Martin Škoula, v dresu Red Wings si asistenci připsal Jiří Hudler, který byl zároveň jediným úspěšným aktérem týmu v rozstřelu. Přestože Dominik Hašek vychytal v posledních dvou zápasech čisté konto a jeho kolega Chris Osgood inkasoval od Minnesoty pět branek, český gólman do souboje s Wild nezasáhl.

Plekanec zase řádil v Bostonu, proti Bruins letos nasbíral osm bodů

Tomáš Plekanec se gólem a asistencí podílel na vítězství Montrealu 5:2 v Bostonu. Český útočník opět prokázal, že se mu v letošních soubojích s Bruins daří a v pěti vzájemných utkání své konto obohatil celkem o osm kanadských bodů. "Byl to výborný kolektivní výkon. Krátkodobě nevadí, když bodují pouze dvě řady, ale v delším časovém úseku je potřeba, aby se přidali i další. A to se dnes povedlo," pochvaloval si hru Montrealu obránce Roman Hamrlík.

Přesilové hry rozhodly zápas mezi San Jose a Vancouverem. Za vyrovnaného stavu 1:1 využili hokejisté Sharks dvě početní výhody a zvítězili nad Canucks 3:1. Jednu z přesilových her zužitkovali zásluhou českého útočníka Milana Michálka, který je se 14 góly nejlepším střelcem týmu. U všech tří gólů San Jose si asistenci připsal centr Joe Thornton.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

Analýza: Počet podnikatelů překročil dva miliony, je jich nejvíce od roku 2022

Ekonomika
14. 7. 2025

Při havárii malého letadla na britském letišti Southend zemřeli čtyři lidé

Zahraničí
14. 7. 2025

Reuters: Protivládní polovojenské jednotky RSF zabily v Súdánu téměř 300 lidí

Zahraničí
14. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ