Dvořák zamířil z Floridy do Atlanty, Klesla patří Phoenixu

28. 2. 2011 17:18
Radek Dvořák (vlevo) míří z Floridy do Atlanty.
Radek Dvořák (vlevo) míří z Floridy do Atlanty.

Český hokejista Radek Dvořák byl v NHL vyměněn z Floridy do Atlanty za jiné útočníky Niclase Bergforse a Patricka Rissmillera. Thrashers navíc získali spolu s trojnásobným mistrem světa také právo výběru v pátém kole draftu.

Dvořák si vyzkouší angažmá v pátém klubu v prestižní zámořské soutěži, v minulosti hrál také za New York Rangers, Edmonton a St. Louis.

Třiatřicetiletý český útočník působil na Floridě od začátku sezony 2007/08, když se jako volný hráč vrátil do klubu, který si jej v roce 1995 vybral jako desítku draftu.

Při prvním angažmá hájil barvy Panthers do konce roku 1999, než jej získali Rangers. Na Floridě je Dvořák s 613 odehranými zápasy klubovým rekordmanem.

Klesla míří do Phoenixu

Dres mění i Rostislav Klesla, který odchází z Columbusu do Phoenixu. Opačným směrem putují útočník Scottie Upshall a zadák Sami Lepistö. Osmadvacetiletý Klesla byl posledním hráčem Blue Jackets, který působil v tomto klubu od jeho vstupu do NHL v roce 2000. Tým z Ohia si tehdy českého beka vybral jako čtyřku draftu.

Klesla si v této sezoně připsal v 45 zápasech deset bodů za tři branky a sedm asistencí. Rodák z Nového Jičína v NHL odehrál celkem 515 utkání a zaznamenal 133 bodů za 41 branek a 92 asistencí. S Columbusem si zahrál play-off jen jednou a ve čtyřech zápasech v roce 2009 zaznamenal jednu přihrávku.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Matky, mámy a maminky dnes mají svátek, v Česku se slaví víc než sto let

Domácí
11. 5. 2025

Praha 4 chce jiné než dosud používané názvy budoucích stanic metra D

Domácí
11. 5. 2025

Před Rudolfinem otevřou scénu ke zhlédnutí úvodního koncertu Pražského jara

Kultura
11. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ