Konec trenérské legendy. Vedení St. Louis odvolalo Hitchcocka

1. 2. 2017 16:28
Trenér Ken Hitchcock.
Trenér Ken Hitchcock.

Vedení St. Louis odvolalo v zámořské NHL z pozice hlavního kouče Kena Hitchcocka. Momentálně osmý tým Západní konference nově povede jeho dosavadní asistent Mike Yeo, jenž měl Blues převzít podle klubových plánů od nového ročníku.

Jeden z předních klubů soutěže posledních let se sice v dosavadním průběhu základní části pohyboval stále na postupových pozicích do play off, ale v posledním, šestém roce Hitchcockova působení u týmu si nevedl tak dobře jako v těch předchozích.

Blues prohráli pět z posledních šesti utkání a ze 13 lednových zápasů se radovali pouze v pěti případech. Potíže má mužstvo především na pozici gólmana - Jake Allen, Carter Hutton a Pheonix Copley vykázali dosud společně úspěšnost zákroků 88,7 procenta, což je nejméně v lize.

Pětašedesátiletý Hitchcock, který v minulosti vedl také Dallas, s nímž vyhrál Stanleyův pohár (1999), Philadelphii a Columbus, postoupil s týmem dosud pokaždé do bojů o Stanley Cup. Loni dosáhli Blues na konferenční finále, v němž ale bylo nad jejich síly San Jose.

Třiačtyřicetiletý Yeo dosud z pozice hlavního trenéra vedl v NHL jen Minnesotu, odkud byl před rokem vyhozen.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Hasiči zasahují u požáru dvou osobních automobilů po dopravní nehodě na I/6 u Lubence.

Hasiči na Lounsku vyjížděli k požáru dvou aut po nehodě, šest lidí se zranilo

Domácí
4. 7. 2026
ilustrační obrázek

Po vypískání ve Strážnici ministr Klempíř dorazil do Varů, kde se vyhnul zahájení

Domácí
4. 7. 2026
ilustrační obrázek

Úder hluboko v ruském týlu: Ukrajina zasáhla ropnou infrastrukturu u Petrohradu

Zahraničí
4. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ