Kuljomin z Islanders je po operaci a přijde o hokej na půl roku

14. 11. 2017 10:50
Ruský obránce Nikita Kuljomin (vlevo).
Ruský obránce Nikita Kuljomin (vlevo).

Hokejisté New Yorku Islanders se budou muset zřejmě až do konce základní části NHL obejít bez útočníka Nikolaje Kuljomina. Ruský hráč se podrobil operaci kvůli neupřesněnému zranění v horní polovině těla a čeká ho zhruba půlroční pauza.

Jednatřicetiletý rodák z Magnitogorsku se zranil před týdnem při zápase s Edmontonem, který Islanders prohráli 1:2 v prodloužení. V pondělí se podrobil operačnímu zákroku a podle prvních odhadů se bude moci vrátit do hry přibližně za šest měsíců. Základní část NHL skončí 7. dubna.

Ve 13 zápasech této sezony si Kuljomin připsal do statistik tři body za gól a dvě asistence. S Islanders má od července 2014 podepsanou čtyřletou smlouvu, v příštím roce by se tak mohl stát nechráněným volným hráčem.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Kathy Willens

Další čtení

Kapr od roku 2019 zdražil o třetinu. Jak se mění ceny před svátky?

Domácí
24. 12. 2025

Kouzelná dobrodružství Medvídka Pú baví děti už celé století

Kultura
24. 12. 2025

Na rušnou trať z Liberce na Žitavu a Varnsdorf se po devíti měsících vrátí vlaky

Domácí
24. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV