Mrázek se vyhnul arbitráži, Detroit sáhl hlouběji do kapsy

27. 7. 2016 18:09
Gólman Petr Mrázek.
Gólman Petr Mrázek.

Hokejový brankář Petr Mrázek se dohodl s vedením Detroitu na dvouleté smlouvě. Kontrakt, který mu vynese osm milionů dolarů, podepsal čtyřiadvacetiletý český reprezentant podle zámořských médií těsně před začátkem arbitrážního řízení.

Mrázek má za sebou podařený ročník NHL, ve kterém za Red Wings odchytal v základní části 54 zápasů s průměrem 2,33 obdržené branky na utkání a úspěšností zásahů 92,1 procenta. Po sezoně mu skončila smlouva a po klubu požadoval deset milionů za dva roky, zatímco Detroit nabízel zhruba polovinu.

V NHL zatím odchovanec Vítkovic odchytal celkem 94 zápasů s průměrem 2,29 obdržené branky a úspěšností 92 procent.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP/Paul Sancya

Další čtení

ilustrační obrázek

Policie zasahovala v Ostravě-Zábřehu: Střelec postřelil ženu, podle primátora byl eliminován

Domácí
24. 6. 2026
ilustrační obrázek

„Vyhodit, obsadit, ovládnout,“ zní ze Sněmovny. Vládní reforma státní služby čelí drtivé kritice opozice

Domácí
24. 6. 2026
ilustrační obrázek

Nejvyšší soud: Stát musí řešit nároky pozůstalých na odškodnění za úmrtí po očkování proti covidu

Domácí
24. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ