Naděje žije, vedení NHL obnoví jednání s hráči

12. 9. 2012 11:31
Komisionář NHL Gary Bettman.
Komisionář NHL Gary Bettman.

Vedení hokejové NHL se ve středu znovu sejde se zástupci hráčské asociace NHLPA a pokusí se dohodnout na podmínkách nové kolektivní smlouvy. Stávající kontrakt skončí v sobotu, a pokud se obě strany nedomluví, nastane v zámořské soutěži výluka.

Zástupci vedení ligy a majitelů klubů se s představiteli hráčské asociace bez výsledku potkali naposledy minulý pátek, kdy to vypadalo, že k dalšímu jednání už nedojde. Teď si však obě strany naplánovaly další setkání, které bude předcházet zasedání NHLPA v New Yorku. Toho by podle serveru tsn.ca mělo zúčastnit 250 hráčů včetně největších hvězd v čele s kapitánem Pittsburghu Sidneym Crosbym.

Hlavním bodem sváru při jednání o nové smlouvě je rozdělení příjmů z výnosů ligy. Majitelé klubů chtějí snížit podíl hráčů ze současných 57 procent na 46, což NHLPA odmítá.

Nová sezona NHL by měla začít 11. října a komisionář soutěže Gary Bettman už dříve prohlásil, že vyhlásí výluku, pokud do 15. září nedojde k dohodě s NHLPA. Vzhledem k dosavadnímu minimálnímu posunu při hledání kompromisu tak lize vážně hrozí, že od roku 1992 se kvůli neshodám majitelů klubů s hráči nebude hrát už počtvrté.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační obrázek

Lokální produkce roste, ale nestačí. Co brání českým farmářům dostat se na pulty?

Domácí
3. 6. 2026
ilustrační obrázek

Druhý pokus vyšel: pražská zoo se raduje z mláďat psů ušatých

Relax
3. 6. 2026
ilustrační obrázek

Daňový systém trestá pracující matky. Brusel Česku radí, jak to napravit

Zahraničí
3. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ