NHL: Průcha <span>potěšil Kojoty.</span> Rozhodl prodloužení

31. 3. 2009 06:45
Petr Průcha zářil v utkání proti Dallasu.
Petr Průcha zářil v utkání proti Dallasu.

Petr Průcha zářil v utkání proti Dallasu.Hokejista Petr Průcha zazářil v pondělním utkání NHL mezi Phoenixem Coyotes a Dallasem. Odchovanec pardubického hokeje rozhodl v prodloužení svým šestým gólem v sezoně o vítězství Kojotů 6:5.

Průcha si v utkání připsal i dvě asistence a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na jednu branku přihrál jeho spoluhráč Martin Hanzal.

Průcha rozhodl utkání po 53 sekundách prodloužení v přesilové hře, když po ideální přihrávce od Shanea Doana před brankoviště zavěsil pod břevno.

"Doaner to udělal skvěle. Našel mě před prázdnou brankou, já už pak měl snadnou práci," řekl Průcha, jenž znovu potvrdil, že mu prospěla nedávná výměna z New Yorku Rangers. V posledních pěti zápasech si připsal šest bodů za dva góly a čtyři asistence

NHL - pondělní zápasy: 

Phoenix - Dallas 6:5 v prodl. (2:1, 2:2, 1:2 - 1:0); branky: 8. a 52. Upshall (na obě Průcha), 13. a 25. Lisin (na druhou Hanzal), 22. Doan, 61. Průcha - 3. Morrison, 22. Hutchinson, 36. Eriksson, 55. Conner, 60. Sydor. Střely na branku: 33:23. Diváci: 13.831

 

NY Rangers - New Jersey 3:0 (0:0, 3:0, 0:0); branky: 25. Dubinsky, 27. Girardi, 36. Callahan. Střely na branku: 37:38. Diváci: 18.200.

Calgary - San Jose 1:2 (1:1, 0:1, 0:0); branky: 16. Iginla - 7. Boyle, 33. Cheechoo. Střely na branku: 29:17. Diváci: 19.289.

Do krize zabředli hokejisté New Jersey, kteří podlehli v derby na ledě New Yorku Rangers 0:3 a připsali si šestou porážku z posledních sedmi zápasů. Neúspěšné období Devils odstartovalo poté, co brankář Martin Brodeur překonal rekord Patricka Roye v počtu vítězství mezi gólmany.

"Není to příjemné. V téhle části sezony potřebujete hrát dobře, vyhrávat, dostat se do pohody před startem play off. A to se nám nedaří. Ještě ale máme šest zápasů na to, abychom se z toho dostali," prohlásil Brodeur, jehož tým ztrácí v tabulce Východní konference bod na druhý Washington.

Pozornost zámořských novinářů byla v utkání zaměřena na souboj útočníka Rangers Seana Averyho a právě brankáře Brodeura. Oba se na ledě potkali poprvé od loňského incidentu, kdy Avery při zápase šermoval kanadskému gólmanovi hokejkou před obličejem. Nic podobného se nyní neopakovalo, Avery se ale přesto nevyhnul atakům ze strany soupeře.

V třetí třetině jej vyzval na pěstí souboj David Clarkson, domácí útočník však rukavice neshodil a strkanice záhy skončila. Avery dostal dvouminutový trest za hrubost, Clarkson byl vyloučen na 2+2 minuty a navíc inkasoval osobní desetiminutový trest.

Další krok k zisku Prezidentovy trofeje pro nejlepší tým základní části udělali hokejisté San Jose, kteří vyhráli 2:1 na ledě Calgary a podruhé v historii klubu dosáhli na 50 vítězství v sezoně. Na druhý tým ligy Detroit mají Žraloci už čtyřbodový náskok.

Do statistik se poprvé po šesti zápasech nezapsal útočník ve službách Sharks Milan Michálek, jenž během povedené série posbíral sedm bodů za tři góly a čtyři asistence.

Foto: ČTK/AP

Autor: ČTK

Další čtení

Stavbu obchvatu Přeštic o tři měsíce zpozdí výzkum archeologů

Domácí
12. 7. 2025

Vltavská vodní elektrárna ve Štěchovicích po letní opravě najede na plný výkon

Ekonomika
12. 7. 2025

Asociace: Počet asistenčních zásahů kvůli hnízdům hmyzu se loni zdvojnásobil

Domácí
12. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ