Ottawa poskytla svou halu na boj proti koronaviru

4. 4. 2020 09:51
Hráči Ottawy.
Hráči Ottawy.

Hokejový klub Ottawa Senators nabídl svou arénu Canadian Tire Centre s dalšími třemi přilehlými halami a rozsáhlými parkovacími domy k využití v boji s pandemií koronaviru. Majitel klubu Eugene Melnyk dal k dispozici i 17 nevyužitých soukromých apartmá v hale včetně toho svého.

V týmu Senators se šest lidí včetně minimálně dvou hráčů nakazilo koronavirem. NHL stojí od 12. března a nad pokračováním sezony visí otazník.

V Kalifornii poskytl zdravotníkům svou bývalou halu basketbalový celek Sacramento Kings. Sleep Train Arena, v níž se hrála NBA do roku 2016, a tréninkové centrum klubu bylo přeměněno na polní nemocnici. Podle agentury AP v ní bude kolem 360 lůžek. Kings rovněž věnovali 100.000 roušek a čtvrt milionu dolarů.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/PA/Fred Chartrand

Další čtení

ilustrační obrázek

Ráno na ledu: nehody, kolony a zpožděná MHD po celé jižní Moravě

Domácí
23. 1. 2026
L39 - Albatros

Ukrajina by mohla získat české L-39 Skyfox. Brzdí výroba, peníze i povolení vlády

Zahraničí
23. 1. 2026

Nevidomý italský pěvec Andrea Bocelli vystoupí dnes a v sobotu večer v Praze

Kultura
23. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ