Padla <span>poslední domácí tvrz</span>, dobyto už je i Colorado

9. 11. 2009 07:45
Momentka z utkání Colorado - Edmonton.
Momentka z utkání Colorado - Edmonton.

Momentka z utkání Colorado - Edmonton.V hokejové NHL si už žádný tým neudržuje domácí neporazitelnost. Jako poslední o ni přišli hráči Colorada, kteří po předchozích šesti domácích výhrách podlehli na svém ledě Edmontonu 3:5.

Hlavní příčinou porážky Avalanche byla nedisciplinovanost a následná špatná hra v oslabení, v níž čtyřikrát inkasovali. Poprvé v sezoně se Colorado muselo vypořádat i s absencí Milana Hejduka, jehož ze hry vyřadily bolesti zad. České opory chyběly i v dresu Edmontonu, když do utkání nenastoupili Aleš Hemský a Ladislav Šmíd.

Povedenou koncovku zápasu sehráli hokejisté Atlanty, kteří v závěrečných sedmi minutách utkání se St.Louis smazali dvoubrankové manko a o své výhře 3:2 rozhodli v penaltovém rozstřelu. Thrashers proměnili zásluhou Riche Peverlyho a Vjačeslava Kozlova oba nájezdy, zatímco brankář Johan Hedberg, jenž dostal přednost před Ondřejem Pavelcem, zlikvidoval oba pokusy soupeře.

HOKEJOVÁ NHL - nedělní zápasy: 

Atlanta - St. Louis 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0); branky: 53. Enström, 57. Hainsey, rozh. nájezd Peverley - 27. McDonald, 48. Perron. Střely na branku: 40:32. Diváci: 10.904.

Colorado - Edmonton 3:5 (1:3, 1:0, 1:2); branky: 8. Svatoš, 25. Hensick, 48. Jones - 5. Comrie, 15. Gilbert, 20. Penner, 45. Potulny, 57. Cogliano. Střely na branku: 37:32. Diváci: 12.118

Foto: ČTK/AP

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Babiš potrdil, že na opravy silnic kraje příspěvek od státu nedostanou

Domácí
16. 8. 2026
Nový mural Ruce na budově městské policie.

Díky participativnímu rozpočtu přibyly v Jablonci n.N. herní prvky i knihobudka

Domácí
16. 8. 2026
ilustrační fotografie

Nejinovativnější zemí EU je Švédsko, ČR zůstala na 19. místě

Zahraničí
16. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ