Play-off by mělo hrát 24 týmů, schválila pro letošní ročník hráčská asociace

23. 5. 2020 09:24
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Výkonný výbor hráčské asociace souhlasil s tím, aby se sezona NHL přerušená pandemií koronaviru dohrála systémem play-off s 24 týmy. O dalších podmínkách restartu zámořské hokejové soutěže se bude ještě jednat. Jasno zatím není mimo jiné o dějištích zápasů a herním formátu.

Koronavirová pandemie přerušila ligu 12. března, kdy klubům zbývalo absolvovat 11 až 14 zápasů základní části. Ta by se už podle návrhu nedohrávala a šlo by se rovnou do play-off na základě aktuálního bodového průměru. Místo obvyklých 16 týmů by se ve vyřazovací části mělo představit 24 mužstev.

Návrh na dokončení sezony počítá s tím, že nejlepší čtyři týmy z každé konference by měly na úvod play-off volno. Zbylých 16 klubů by absolvovalo předkolo na tři vítězné zápasy. Nejlepší čtyři týmy Východu (Boston, Tampa, Washington, Philadelphia) a Západu (St. Louis, Colorado, Vegas, Dallas) by mezitím hrály dva turnaje o nasazení v prvním kole. Zatímco předkolo by se hrálo na tři vítězné zápasy, dál by se pokračovalo klasicky sériemi na čtyři výhry.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/AP/Winslow Townson

Další čtení

Ministři ve Sněmovně hovořili o svých plánech, expremiér Fiala vládu zkritizoval

Domácí
13. 1. 2026
ilustrační foto

V Indii zabil zuřivý slon 20 lidí. Pátrají po něm, ale nechtějí ho zabít, jen zachránit

Zahraničí
13. 1. 2026

Zemřel Scott Adams, autor komiksu Dilbert parodujícího kancelářské prostředí

Zahraničí
13. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ