Play-off by se mělo hrát v Torontu a Edmontonu

7. 7. 2020 09:28
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Sezona NHL se bude od 1. srpna dohrávat v Torontu a Edmontonu. Podle agentury AP se na tom předběžně dohodlo vedení severoamerické hokejové ligy s hráčskou asociací. Zástupci obou stran v pondělí potvrdili, že dojednali podmínky restartu soutěže a navíc se shodli i na možnosti prodloužení kolektivní smlouvy o čtyři roky do roku 2026.

Všechny předběžné dohody ještě bude muset schválit Rada guvernérů NHL, výkonný výbor NHLPA a její členové. Hlasování by se mělo uskutečnit během příštích několika dnů.

Rozšířené play-off pro 24 týmů podle plánu odstartuje v Kanadě 1. srpna. Tréninkové kempy se otevřou 13. července a jednotlivé kluby budou moci zahájit přesun do svých hostitelských měst 26. července. Toronto a Edmonton budou hostit minimálně kvalifikační kolo a první dvě kola play off. Zástupci NHL a NHLPA to zatím oficiálně nepotvrdili.

Dohoda o prodloužení kolektivní smlouvy by přinesla jistotu do příštích let. Současný kontrakt vyprší v září 2022, nový podle informací AP řeší i případný návrat hráčů z NHL na olympijské hry.

NHL se kvůli covidu-19 zastavila 12. března. Zbytek základní části byl zrušen, pro sedm nejhorších týmů sezona skončila. Držitel Stanleyova poháru by měl být znám na počátku října.

Autor: ČTK Foto: , Facebook / Edmonton Oilers

Další čtení

ilustrační foto

POČASÍ: Bílé Vánoce? Možná budou, ale jak kde

Domácí
Aktualizováno: 20. 12. 2025 15:23

Estonská policie posílá vánoční pohledy špatným řidičům. Máme se inspirovat?

Zahraničí
20. 12. 2025
ilustrační foto

Chcete Betlémské světlo? Po Praze ho budou rozvážet historické tramvaje

Domácí
20. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV