Pocta pro Haška. Bude prvním Čechem v Síni slávy NHL

23. 6. 2014 21:58
Dominik Hašek.
Dominik Hašek.

Bývalý vynikající brankář Dominik Hašek bude letos v listopadu jako první český hokejista uveden do Síně slávy NHL v kanadském Torontu. Společně s devětačtyřicetiletým olympijským šampionem z Nagana a dvojnásobným vítězem Stanleyova poháru se stejné pocty dočkají Rob Blake, Peter Forsberg, Mike Modano, bývalý trenér Pet Burns a rozhodčí Bil McCreary.

Hašek ukončil hráčskou kariéru před dvěma lety. Člen Síně slávy českého hokeje, kterého loni ocenili v mateřských Pardubicích, kde vyvěsili dres s jeho číslem pod strop arény, a následně jej do Síně slávy uvedlo i Buffalo, odchytal v NHL v základní části 708 zápasů za Chicago, Buffalo, Detroit a Ottawu. V play off přidal dalších 119 zápasů.

V průběhu kariéry získal řadu individuálních ocenění. Šestkrát například převzal Vezinovu trofej pro nejlepšího brankáře NHL a dvakrát Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče soutěže. Pětkrát získal Zlatou hokejku pro nejlepšího českého hráče sezony a byl vyhlášen i domácím Hokejistou století.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Jak si vybrat ideální bazén? Je to jednoduché

Domácí
19. 5. 2026
ilustrační obrázek

Bez řidičáku, bez přilby, bez pojištění. Muž ujížděl policistům na zakázané koloběžce

Domácí
19. 5. 2026
ilustrační obrázek

Třetina zemědělců zažila zdražení hnojiv o polovinu. Většina se obává dopadů na výnosy

Domácí
19. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ