Spokojenost byla cítit prakticky všude. Návštěva slavné NHL v Praze se na rozdíl od roku 2008 povedla. Souboje Bostonu s Phoenixem si o uplynulém víkendu pochvalovali organizátoři, fanoušci, hráči i vedení soutěže. Proto se dá očekávat pokračování celého projektu.
Hned příští rok to ale podle všeho nejspíše nebude. "Domnívám se, že je to hodně brzo. Pro rok 2011 chystáme nějaké akce na úrovni Evropy, musíme si vyhodnotit, jak na tom ekonomicky budeme," uvedl majitel pořádající agentury Česká sportovní Miroslav Černošek.
Ten se svým týmem letos nevydělal tolik jako před dvěma roky, kdy za dvojnásobně drahé vstupné dvakrát vysočanskou halu vyprodali. Letos se to nepodařilo ani jednou, přesto skončili organizátoři v plusu.
"V roce 2008 se vstupenky prodávaly v době, kdy byl v New Yorku Jarda Jágr, tak jsme si mohli dovolit daleko víc. Cenová politika je strašně složitá věc. I kvůli reklamním partnerům je ale lepší někdy vydělat méně, ale mít plnou halu," řekl šéf projektu Vladimír Šafařík.
Plná hala, lepší atmosféra, to všechno se líbilo i vyslancům zámořské soutěže v Evropě v čele s viceprezidentem Kenem Yaffem. "Když jsem se s ním potkal, tak říkal, že hodnotí Prahu jako jasně nejlepší město. Kdyby si mohl vybrat, tak by vždycky zvolil Prahu," chlubil se Černošek.
Praha přitom letos "soupeřila" se severskými hokejovými městy Stockholmem a Helsinkami. Třeba ve Švédsku ale na druhý duel San Jose s Columbusem nedorazilo do haly ani deset tisíc diváků. I proto v České sportovní věří, že hodnocení Prahy bude výborné i oficiální cestou.
"Myslím, že nějaký postoj k letošní NHL v Evropě a její budoucnosti bychom mohli vědět řádově v týdnech nebo měsících," prozradil Šafařík. On i další pak už nyní přemýšlí, kam celou akci v budoucnosti posunout. Méně se však už hovoří o možnosti hrát v Praze NHL pod širým nebem.
"V zámoří se hrají venkovní zápasy na velkých stadionech třeba i pro 70 tisíc diváků, což přinese nějaký ekonomický výsledek. Těžko budeme konkurovat s českými stadiony pro 20 až 30 tisíc lidí. Zásada je taková, že každý tým a akce má nějakou ekonomickou hodnotu, a oni nám ji nedají s tím, že na tom prodělají, když v Americe na tom vydělají," dodal Černošek.