Prospal musí na operaci s kolenem. <span>Objeví se v nominaci?</span>

28. 12. 2009 19:58
Václav Prospal z New Yorku Rangers.
Václav Prospal z New Yorku Rangers.
Václav Prospal z New Yorku Rangers.Hokejový útočník Václav Prospal z New Yorku Rangers má problémy s kolenem a podrobí se artroskopickému zákroku. Podle listu New York Post ho čeká pauza deset dnů až tři týdny. Důvod operace čtyřiatřicetiletého hráče, jenž by neměl chybět v české nominaci pro únorové olympijské hry ve Vancouveru, deník neuvedl.

Českobudějovického rodáka Prospala čeká pauza právě v době, kdy se mu začínala vracet střelecká forma z úvodu sezony. Zkušený útočník minulou středu zaznamenal dva góly proti Floridě a skóroval tak poprvé od 21. listopadu.

Bývalý hráč Tampy Bay, Philadelphie, Anaheimu, Ottawy a Floridy vstřelil v 38 zápasech sezony osm gólů a připsal si 24 asistencí. Je třetím nejproduktivnějším Čechem v tomto ročníku NHL.

Foto: ČTK
Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

FBI vyšetřuje exšéfa protiteroristického střediska, který rezignoval kvůli Íránu

Zahraničí
19. 3. 2026
ilustrační foto

Kvůli střelbě na fakultě se policie masivně vybavuje. Od aut po ochranu

Domácí
19. 3. 2026
ilustrační obrázek

Městská zeleň plná klíšťat: vědci potvrzují jejich častý výskyt

Věda a technika
19. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ