Velká rána pro Boston! Bergeron má zlomenou nohu

28. 2. 2018 05:30
Velká ztráta pro Boston!Bergeron má zlomenou nohu
Velká ztráta pro Boston!Bergeron má zlomenou nohu

Hokejisté Bostonu se musí v NHL obejít v nejbližší době bez jedné z klíčových opor Patrice Bergerona. Dvaatřicetiletý útočník má zlomenou pravou nohu, přičemž závažnost jeho zranění bude teprve vyhodnocena v horizontu dvou týdnů.

Člen prestižního Triple Gold Clubu, jenž působí v Bostonu od sezony 2003/04 a v roce 2011 vyhrál s Bruins Stanley Cup, utrpěl zranění v sobotním utkání na ledě Toronta při blokování střely. Přes potíže odehrál ještě nedělní duel v Buffalu.

Nastoupil proto, že sobotní rentgenové vyšetření bylo negativní, jenže v pondělí po návratu do Bostonu podstoupil Bergeron ještě podrobnější vyšetření počítačovou tomografií (CT), které odhalilo frakturu.

"Tohle nás vážně bolí...," připustil kouč Bruce Cassidy. "Ale už jsme si tím v dřívějším průběhu sezony prošli. A chlapci se s tím musí společně poprat, protože jen jeden 'Bergyho' nenahradí," doplnil Cassidy.

Bergeron má dosud v sezoně na kontě 55 odehraných utkání a 54 bodů za 27 gólů a stejný počet asistencí. Patří k jasně nejproduktivnějšímu triu Bruins společně s českým útočníkem Davidem Pastrňákem a Bradem Marchandem a je nejlepším střelcem týmu.

Loni získal Bergeron již počtvrté v kariéře Frank J. Selke Trophy pro nejlépe bránícího útočníka. Stejně byl v minulosti oceněn již v letech 2012, 2014 a 2015. Vícekrát se to dosud nikomu nepovedlo, čtyřikrát získal uznávané ocenění už jen Bob Gainey z Montrealu.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Jeffrey T. Barnes

Další čtení

ilustrační foto

Estonsko vykope na hranicích s Ruskem 40 kilometrů protitankových příkopů

Zahraničí
16. 9. 2025

Ferrari už "odsloužilo" 35 tisíc kilometrů. Řidiči ho fotí a pak platí pokuty

Domácí
16. 9. 2025

Zemřel herec Robert Redford. Bylo mu 89 let, odešel ve spánku

Kultura
Aktualizováno: 16. 9. 2025 14:45

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ