Zámorský v NHL? Prozatím ne. Talentovaný bek se stěhuje do Finska

1. 10. 2014 19:59
Petr Zámorský si na NHL musí počkat.
Petr Zámorský si na NHL musí počkat.

Reprezentační hokejový obránce Petr Zámorský se v kempu New York Rangers neprosadil do základního kádru pro NHL a vrací se do Evropy. Účastník letošního mistrovství světa a nejlepší bek uplynulé extraligové sezony bude působit ve finském týmu Blues Espoo.

Dvaadvacetiletý obránce podepsal v červnu dvouletou smlouvu s finalistou letošního Stanleyova poháru a v americkém klubu absolvoval nováčkovský a poté i klasický předsezonní kemp. Do žádného oficiálního zápasu ale nezasáhl a dnes jej klub oficiálně odeslal na farmu.

Podle předešlé dohody měl v takovém případě Zámorský zamířit do Finska, kde se po sezoně upsal Espoo. Hráčův zástupce Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest ČTK potvrdil, že dohoda platí. "Petr už je na cestě do Finska, kde by se měl hlásit ve čtvrtek," řekl Spálenka. V Espoo se bývalý hráč Zlína potká se svým dřívějším spoluhráčem Antonínem Honejskem.

Další čtení

SZ: Úřad uložil Turkovi za stavby bez povolení pokuty za celkem 200.000 Kč

Domácí
17. 7. 2026
ilustrační foto

Ve Volkswagenu hrozí zánik až 140.000 pracovních míst, uvedla závodní rada

Zahraničí
17. 7. 2026
ilustrační fotografie

Ukrajinská média i přes soudní zákaz zveřejnila zprávu o podezřelých transakcích

Zahraničí
17. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ