Obránce Píša ukončil kariéru, s Pardubicemi slavil dva tituly

Sport
3. 6. 2018 05:00
Aleš Píša při své poslední sezoně v dresu Pardubic.
Aleš Píša při své poslední sezoně v dresu Pardubic.

V 41 letech ukončil hokejovou kariéru bývalý reprezentační obránce Aleš Píša, který s Pardubicemi získal dva extraligové tituly. Poslední tři sezony nastupoval ve druhé lize za Trutnov, který o jeho rozhodnutí skončit po vleklých zraněních informoval na svém webu.

Pardubický odchovanec odehrál za mateřský klub v extralize 786 zápasů včetně baráže, dal 77 gólů a zaznamenal 174 asistencí. Kromě titulů z let 2010 a 2012 s východočeským klubem získal dvakrát stříbro a jeden bronz. V roce 2001 byl vyhlášen nejlepším obráncem extraligy.

Dvě sezony strávil Píša v zámoří, kde si zahrál NHL za Edmonton a New York Rangers. Po návratu do Evropy působil také v KHL.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Stanislav Kolařík

Další čtení

 Lezec Adam Ondra na Světovém poháru v Praze

„Vůbec jsem to nečekal.“ Ondra přesto postoupil v Praze do finále

Sport
Aktualizováno: 7. 6. 2026 15:05
Henriette Jaegerová z Norska protíná cílovou čáru a vyhrává závod žen na 400 metrů před druhou Lurdes Glorií Manuelovou z České republiky

Manuel prorazila hranici 50 sekund. Zařadila se po bok Kratochvílové a Kocembové

Sport
5. 6. 2026
Bývalý fotbalový reprezentant Karel Poborský pózuje na předpremiéře dokumentárního filmu Stříbrná cesta o cestě české fotbalové reprezentace do finále mistrovství Evropy v roce 1996.

Stříbrná cesta popisuje největší úspěch v historii samostatného českého fotbalu

Sport
4. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ